Tak wyglądałaby sypialnia "Czarodziejki z Księżyca", gdyby istniała naprawdę

"Czarodziejka z Księżyca" to jedna z najbardziej popularnych bajek lat 90. Główną bohaterką była Usagi Tsukino i dzięki pracy grafików oraz aranżerów wnętrz możemy się przekonać, jak wyglądałaby jej sypialnia naprawdę.

Za pomysł zaprezentowania sypialni postaci z bajek w formie wysokiej jakości wizualizacji wnętrzarskich odpowiedzialne jest NeoMam Studios. Przedstawiło ono pokoje Usagi Tsukino z "Czarodziejki z Księżyca", Morty'iego z serialu "Rick and Morty" oraz Finna z "Pora na przygodę!" (Adventure Time).

Sypialnia czarodziejki z księżyca

Według wyliczeń dystrybutora franczyza "Czarodziejki z Księżyca" przyniosła 13 miliardów dolarów dochodu. W latach 90. bajka była oglądana przez tysiące dzieci w Polsce, tak samo dziewczynki, jak i chłopców. Fani tej postaci już mogą zacierać ręce, ponieważ w 2020 roku do kin trafi pełnometrażowa produkcja o nowych przygodach Usagi Tsukino i jej towarzyszek.

Oryginalny pokój Usagi z anime emitowanego w PolsceOryginalny pokój Usagi z anime emitowanego w Polsce weheartit.com

Usagi Tsukino, czyli tytułowa czarodziejka żyła w Tokio pod koniec XX wieku. Jej pokój jest odwzorowaniem panującej wtedy w Japonii mody na adaptację zachodnich mebli, stąd w jej sypialni nie zabrakło sekretarzyka, witryny oraz łóżka z dużym, drewnianym oparciem.

Wizualizacja pokoju UsagiWizualizacja pokoju Usagi materiały prasowe / budgetdirect.com.au

Uwagę przyciąga zwłaszcza niewielki, znany w japońskiej kulturze stolik - chebudai. Mierzy on od 30 cm do 60 cm i umieszcza się go najczęściej na miękkiej macie zwanej tatami, na której siada się na kolanach. 

Pokój Morty'iego

"Rick i Morty" to serial animowany przeznaczony dla starszej widowni. Opowiada losy ekscentrycznego, uzależnionego od alkoholu naukowca Ricka Sancheza oraz jego wnuka Morty'ego. Bohaterowie podróżują po odległych galaktykach, oraz alternatywnych rzeczywistościach przeżywając przygody. 

Pokój Morty'ego z serialu 'Rick i Morty'Pokój Morty'ego z serialu 'Rick i Morty' wikia

Morty jest zwykłym czternastoletnim uczniem liceum, a jego pokój pokrywa się z wyobrażeniami o typowym pokoju amerykańskiego nastolatka. Na ścianach wiszą krzywo powieszone plakaty, obok łóżka stoi niewielki stolik, a ściany są obdrapane. 

Szukasz kredytu mieszkaniowego? Tutaj znajdziesz niezbędne informacje >>> 

Wizualizacja pokoju Morty'egoWizualizacja pokoju Morty'ego budgetdirect.com.au

Mimo że Morty nie należy do kujonów, to w jego pokoju można zauważyć nawiązania do nauk ścisłych i sci-fi. Na ścianie wisi proporzec z napisem "nauka" (z ang. science), a na podłodze spoczywa dywan z zaznaczonym układem słonecznym.

Sypialnia Finna

Finn Martens jest bohaterem serialu animowanego "Pora na przygodę!". Ze względu na niektóre aspekty humoru, motywy horroru, absurdalne wydarzenia i surrealistyczny świat, serial jest skierowany do osób dorosłych.

Pokój FinnaPokój Finna flickr.com

Twórcy wizualizacji mieli z tym pokojem z pewnością największe problemy, ponieważ posiada nieregularne kształty i trudno o dobrą perspektywę. Wspomniany bohater mieszka w drzewie wraz ze swoim przyjacielem, psem Jake'em. Mieszkają oni w kolorowej i pełnej magii Krainie Ooo, leżącej na postapokaliptycznej Ziemi.

Wizualizacja pokoju FinnaWizualizacja pokoju Finna budgetdirect.com.au

Twórcy wyposażyli pokój Finna we wszystkie atrybuty animowanej scenografii. Na pierwszym planie widać korzeń drzewa oraz topornie wyglądające łóżko. Nie brakuje też licznych ekranów kineskopowych oraz powyginanych drewnianych mebli. 

Źródło: budgetdirect.com.au

Znalazłem mieszkanie. Znalazłem dom. Serwis Domiporta.pl 

Więcej o:
Komentarze (1)
Tak wyglądałaby sypialnia "Czarodziejki z Księżyca", gdyby istniała naprawdę
Zaloguj się
  • sztucznypolak

    0

    " jak wyglądałaby jej sypialnia naprawdę"
    Zrobmy cos, zeby w koncu biedna Usagi Tsukino miala swoja sypialnie naprawde!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX