W tym chińskim sklepie niemal wszystko jest szklane, przeźroczyste lub lustrzane

Szkło jako materiał architektoniczny wydaje się trudne do okiełznania. Projektanci chińskiego sklepu udowodnili jednak, że połączenie przeźroczystych i połyskiwych faktur może wyglądać idealnie. Szczególnie w połączeniu ze szmaragdowym marmurem.

>>> Zobacz także: Jak szybko ozdobić każde wnętrze? Mamy na to prosty Myk!

W chińskim Shenzen powstał wyjątkowy sklep składający się niemal wyłącznie ze szkła. Projektanci Studia 10 stworzyli wnętrze na zlecenie odzieżowej marki Geijoeng, która chciała podkreślić swój minimalistyczny charakter.

W liczącym 120 metrów lokalu jedynie ściany i podłogi nie są wykonane z materiałów odblaskowych, przeźroczystych lub przejrzystych. Po jednej stronie sklepu umieszczono lustra, drugą udekorowano szklanymi panelami, na tle których wyraźnie odcinają się szmaragdowe, marmurowe cokoły. Z tego samego materiału wykonane są siedziska dla klientów.

Wrażenia oparte na grze blasków, refleksji i przenikania się kolorów wzmagane są przez lustrzany sufit. Odbija się w nim wzorzysta podłoga, utrzymana w zielono-białej tonacji.

Sklep chińskiej marki GeijoengSklep chińskiej marki Geijoeng Studio 10 / dezeen.com

Szukasz kredytu hipotecznego? Sprawdź ofertę >>> 

Nowatorsko wyglądają również półki na ubrania - drążki, na których je zawieszono wykonane z akrylu zespolonego metalowymi, połyskującymi srebrzyście nitami. Całość daje łatwo adaptować się do zmieniającej się aranżacji.

W podobnym nastroju utrzymane są przymierzalnie - odcięte od sklepu zakrzywioną ścianą wykonaną z akrylu. Prywatność klientów zapewnia welurowa zasłona. specjalnie zaprojektowana przez duńską firmę Kvadrat przy współpracy projektanta mody Rafa Simonsa.

Wyjątkowe wnętrza, wyjątkowe lokale, domy i mieszkania. Sprawdź portal Domiporta.pl

Więcej o: