Aktualnie najdroższe domy na świecie. W sprzedaży dawna posiadłość króla i ranczo

Za najdroższą rezydencję na świecie musielibyśmy zapłacić równowartość niemal dwóch miliardów złotych. Nieruchomość, której budowa trwała aż sześć lat, znajduje się w Bel Air w Stanach Zjednoczonych. Na podium najdroższych budynków wystawionych na sprzedaż znalazły się także domy zlokalizowane w Kolorado oraz Francji.

"Jeden człowiek buduje dom tak ogromny i tak absurdalnie wystawny, że może być ostatecznym symbolem naszego wieku pragnienia, nadmiaru i nierówności"- tak o najdroższym domu wystawionym na sprzedaż nie tylko w Ameryce, ale też na świecie pisał "The New York Times" w 2017 roku i od tamtego czasu nic się nie zmieniło - "The One" nadal jest najdroższym domem wystawionym na sprzedaż. Ten opis pasuje też doskonale do pozostałych nieruchomości, które magazyn "Robb Report" uznał za aktualnie najdroższe na całym świecie.

Zobacz wideo

"The One" w Kalifornii - 500 milionów dolarów

Pół miliarda dolarów, co przy obecnym kursie walut oznacza kwotę około 1 949 950 000 złotych, trzeba zapłacić za rezydencję "The One" znajdującą się w Bel Air w Kalifornii. Jej budowa trwała aż sześć lat: tyle zajęło architektowi Paulowi McCleanowi zrealizowanie wizji producenta filmowego oraz dewelopera Nile’a Niamiego. Nieruchomość mająca powierzchnię aż 9292 metrów kwadratowych zlokalizowana jest na dwuhektarowej działce, dzięki czemu w domu osiągnięto efekt widoku 360 stopni. Poza główną sypialnią (z biurem, basenem i kuchnią), w domu znajduje się: 20 dodatkowych sypialni, 30 łazienek, garaż na 30 samochodów, sześciotorowa kręgielnia, kino domowe oraz według dewelopera najważniejsza część nieruchomości - własny klub nocny.

'The One' w Kalifornii'The One' w Kalifornii fot. www.societygrouppr.com/theone

Jak podaje "NYT" dom ten został wybudowany na potrzeby bogatych singli, którzy nawet nie będą musieli wychodzić z domu, by urządzić imprezę jak w najlepszych kalifornijskich klubach. Jedno z pomieszczeń ma sufit i ściany wykonane z akwariów, w których pływają meduzy. Sam Nile Niami w rozmowie z dziennikarzami stracił rachubę, ile wind i basenów ma ta nieruchomość. Jak się okazuje jest to kolejno pięć i siedem. Cena katalogowa wynosi 500 milionów dolarów i jest pięciokrotnie wyższa od najdroższego domu, jaki kiedykolwiek sprzedano w Los Angeles (Playboy Mansion - 100 mln dolarów).

 

Villa Les Cedres we Francji - 413 milionów dolarów

Drugą najdroższą na świecie rezydencją aktualnie wystawioną na sprzedaż jest Villa Les Cedres zlokalizowana na francuskim półwyspie Cap-Ferrat między Niceą we Francji, a Monako. 187-letnia willa znajduje się na czternastohektarowej działce. Nieruchomość ta w przeszłości należała do króla Belgii Leopolda II. Jej cena rynkowa wynosi 413 milionów dolarów.

Villa les Cedres we FrancjiVilla les Cedres we Francji fot. www.msmle.com/villa-les-cedres/

Nieruchomość ma powierzchnię 18 000 metrów kwadratowych. Na jej terenie znajduje się 14 sypialni, sala balowa, portiernia, prywatna kaplica, 50-metrowy basen, ogród zimowy i stajnie dla 30 koni. W wystroju wyróżniają się luksusowe detale: rzeźbione boazerie i listwy, malowane kasetonowe sufity oraz bogato zdobione żyrandole. Wnętrze nieruchomości wygląda niemal jak muzeum, a to za sprawą ogromnych, historycznych obrazów czy pięknie oprawionych książek. Poza domem, na terenie posiadłości znajduje się jeden z największych prywatnych ogrodów botanicznych na świecie oraz szklarnia z 15 000 rzadkimi roślinami tropikalnymi.

Villa Les Cedres we FrancjiVilla Les Cedres we Francji fot. www.msmle.com/villa-les-cedres

Gateways Canyon w Kolorado - 279 milionów dolarów

Na ostatnim miejscu na podium znajduje się kompleks Gateways Canyons Ranches and Resort, który jest realizacją marzenia założyciela Discovery Channel, Johna Hendricksa. Chciał on zbudować ogromny kompleks mieszkalny w malutkim i kameralnym miasteczku Gateway w Kolorado, około 289 kilometrów od Aspen. John Hendricks kupił tu swoją pierwszą działkę w latach 90. i kupował dalej, aż osiągnął rozmiar rancza o powierzchni 3520 hektarów. Znajduje się tu m.in. luksusowe spa, muzeum samochodów, pas startowy, hangar lotniczy i dwa lądowiska dla helikopterów.

Gateways Canyon w KoloradoGateways Canyon w Kolorado fot. gatewaycanyonsproperties.com/residence/

Na terenie rancza wybudowane zostały trzy nieruchomości: rezydencja główna, dom dla gości i domek letniskowy. W głównej rezydencji zaprojektowanej przez Jamiego Daugaarda znajduje się: osiem sypialni i tyle samo łazienek, winda, pokój dzienny, jadalnia, sala śniadaniowa, kuchnia, gabinet z panoramicznym widokiem, pokój malarski, sala teatralna, sala gier, siłownia, basen, cztery fontanny wodne, pomieszczenia dla personelu, sześć kominków, dwupoziomowa biblioteka, garaż dla pięciu samochodów oraz SPA.

Gateways Canyon w KoloradoGateways Canyon w Kolorado fot. gatewaycanyonsproperties.com/residence/

Szukacie czegoś tańszego? Wszystkie oferty znajdziecie na Domiporta.pl: 

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.