Nie ma lepszego mieszkania dla fana retro motoryzacji - dawna stacja benzynowa zamieniona w dom

Oto nieruchomość dla fanów oldtimerów. Na sprzedaż został wystawiony dom urządzony w stacji benzynowej z lat 30. w stylu art-deco. Wnętrze zachwyca, a bliskość morza jedynie dodaje jej uroku. Dom znajduje się w angielskiej miejscowości East Preston.

Czy dla miłośnika motoryzacji może istnieć lepszy dom niż wyremontowana stacja benzynowa Shell z zachowanymi dystrybutorami paliwa na działce?

Stacja benzynowa jak dom

Wspomniane dystrybutory paliwa oraz fasada budynku zostały wpisane na listę zabytków drugiej klasy. Wnętrze byłej stacji paliw nie jest objęte ochroną zabytków, więc przez poprzedniego inwestora zostało kompletnie przebudowane i zamienione w lokal mieszkalny. 

- Wybitne umysły pracowały nad tym, jak najlepiej wykorzystać ten wspaniały budynek w stylu art-deco, łącząc nowoczesność z zabytkową bryłą. Efekty są oszałamiające - mówi o nieruchomości w wywiadzie dla DailyMail.co.uk Henry Pryor, agent nieruchomości. 

W cenie apartamentu nabywca otrzymuje dwie sypialnie, dwie łazienki oraz przestronny salon z aneksem kuchennym. Mieszkanie zawiera się w inwestycji Seventeen, standard pozostałych mieszkań jest podobny i jest na wysokim poziomie. 

zdjęcia ofertowe / zoopla.co.uk

Poza widocznymi elementami art-deco, jak zaokrąglone ściany, oraz retro dystrybutorami, wnętrza również posiadają oryginalne elementy zachowane przez projektantów wnętrz. To między innymi drzwi w stylu art modern z chromowanymi klamkami, listwy przypodłogowe i progi oraz wewnętrzne okienka z ołowianymi okuciami. 

Wydzierżawić stację benzynową

Budynek dawnej stacji benzynowej Shell powstał w latach 30. ubiegłego wieku. Po jej zamknięciu inwestor przerobił wnętrze na garaż, a ostateczną formę mieszkalną nieruchomość otrzymała po remoncie w 2011 roku. Tego samego roku, inwestycja Seventeen otrzymała nagrodę Award Winning Development. 

Wyjątkowy apartament w dawnej stacji benzynowej jest obecnie wystawiony na sprzedaż za 450 tysięcy funtów, czyli około 2,5 miliona złotych. Nabywca lokalu otrzymuje prawo do użytkowania lokalu przez następnych 118 lat oraz otrzymuje współudziały w całym budynku. 

źródło: zoopla.co.uk, dailymail.co.uk

Więcej o: