Trzy miliony złotych za kawalerkę - tylko w najwyższym w Europie apartamentowcu

Landmark Pinnacle będzie najwyższym w Europie apartamentowcem, znajduje się w Londynie. Po ukończeniu wieżowiec będzie mierzył 233 metrów, czyli niemal tyle samo, ile ma Pałac Kultury i Nauki w Warszawie (wraz z iglicą).

Apartamentowiec ma zostać ukończy pod koniec przyszłego roku, ale już teraz rozpoczęła się sprzedaż lokali na niższych piętrach. Jak się okazało, ogłoszona przez dewelopera cena jest wyższa niż zapowiadano wcześniej. 

Najwyższy apartamentowiec w Europie

Wieżowiec znajduje się blisko centrum Londynu w dzielnicy Isle of Dogs w zakolu Tamizy. Rozpościera się z niego widok na całe City, gdzie jak na dłoni widać inne słynne budynki Londynu: The Shard, 30 St Mary Axe czy 20 Fenchurch Street. W momencie ukończenia budowy konstrukcja pod względem wysokości będzie na czwartym miejscu w stolicy Anglii. 

Budynek Landmark Pinnacle będzie się wyróżniał na tle innych europejskich gigantów nie tylko swoją wysokością, ale także udogodnieniami dla mieszkańców. Najbardziej niezwykłym elementem konstrukcji ma zostać kryty ogród umiejscowiony na dwudziestym siódmym piętrze budynku. 

Wizualizacja inwestycji Landmark PinnacleWizualizacja inwestycji Landmark Pinnacle materiały prasowe / squireandpartners.com

Gdy rozpoczynała się budowa konstrukcji, deweloper zapowiadał, że ceny będą zaczynać się od około 425 tysięcy funtów za mieszkanie, ale obecnie cena ta wynosi 597 tysięcy funtów, czyli około 3 milionów złotych. Deweloper jeszcze nie podał, ile przyjdzie zapłacić za najdroższe apartamenty oraz luksusowy penthouse. 

Ogród na 27 piętrze

Ogród zajmuje całe piętro i nawiązuje do typowych londyńskich ogródków przy budynkach, choć został urozmaicony o zielone ściany, czyli ogrody wertykalne. Wykorzystanie całego piętra na potrzebę kontaktu z natury wyróżnia inwestycję spośród innych tego typu budynków na świecie. A dla mieszkańców będzie miłym urozmaiceniem. Wspomniany zielony teren ma mieć łączną powierzchnię ponad 800 metrów kwadratowych. 

Wizualizacja inwestycji Landmark PinnacleWizualizacja inwestycji Landmark Pinnacle materiały prasowe / squireandpartners.com

W ogrodzie są przewidziane ławki i sofy do siedzenia wśród drzew i krzewów. Nie zabraknie też pełnowymiarowego placu zabaw dla dzieci oraz stołów do gry w ping-ponga. - Wewnętrzny ogród na jednym z pięter, nie przypomina niczego innego w Londynie - mówił w rozmowie z dailymail.co.uk, Rami Atallah z firmy Chalegrove Properties, która odpowiada za budowę. 

źródło: landmarkpinnacle.com

Szukacie czegoś bliżej? Tutaj znajdziecie ciekawe oferty:

Więcej o: