Ten modułowy dom zbudujesz w tydzień. Złożysz go niczym z klocków

Dom z prefabrykowanych elementów może być i piękny i łatwy w montażu. Projektanci z Nowej Zelandii pokazują, jak stworzyć wygodne lokum w zaledwie tydzień.

Niewielki dom modułowy, który można złożyć w zaledwie tydzień? Nowozelandzcy projektanci z firmy Spindle Building Limited stworzyli projekt o nazwie Nautilius, który postawić można w zasadzie wszędzie i to zaledwie właśnie w tak krótkim czasie.

Nautilius powstał jako alternatywa dla konwencjonalnego budownictwa, które często jest czasochłonne i zależne od czynników zewnętrznych takich jak pogoda, dostępność siły roboczej

- wyjaśnia Peter Marshall, współtwórca projektu, w rozmowie z New Zealand Herald.

Cechą rozwiązania jest jego elastyczność. Pozwala ona na stworzenie nieruchomości niemal w dowolnej konfiguracji. Poszczególne prefabrykowane elementy łączyć można bowiem na wiele sposobów.

Domek letniskowy, dom dla pracowników, dom całoroczny - sam wybieraj, co stworzysz z modułów

Projektanci proponują stworzenie 6-modułowego domu wakacyjnego, 12-modułowej szkoły czy lokalu dla pracowników, albo 30-modułowego domu z pięcioma sypialniami. Kolejne można swobodnie dołożyć do budynku, wydłużając go.

Spindle Building Limited pracuje obecnie nad dwukondygnacyjną wersją Nautiliusa oraz wersją złożoną z połączonych budynków.

Firma w swoim komunikacie prasowym wyjaśnia, że niewielkie domy modułowe mają być odpowiedzią na problemy z dostępnością tradycyjnych nieruchomości. Projektanci Nautiliusa wierzą, że upowszechnienie się projektu doprowadzi do znaczącego spadku kosztów produkcji, zwiększenia efektywności dostaw i umożliwi produkcję elementów domu w różnych zakładach. A to obniży z kolei koszty transportu.

Te modułowe i te niemodułowe. Wszystkie znajdziesz na Domiporta.pl

Więcej o: