W tym domu Sami-Wiecie-Kto zabił rodziców Harrego Pottera. Można w nim zamieszkać

Budynek, w którym kręcono część zdjęć do filmu Harry Potter i Insygnia Śmierci, w tym kluczowe sceny rodzinnego domu młodego czarodzieja, został wystawiony na sprzedaż za niemal milion funtów. Jeżeli Was nie stać, można wynająć w nim tylko sam pokój. To prawdziwa gratka dla fanów Harry'ego Pottera.

J.K. Rowling, autorka kultowej serii książek już dawno temu zdradziła, że tworząc ważną dla fabuły książki Dolinę Godryka inspirowała się angielskim miasteczkiem Lavenham w hrabstwie Suffolk. Można tam znaleźć dom, w którym kręcono sceny w rodzinnym domu Harry'ego Pottera w filmowej adaptacji powieści. A teraz można go kupić. 

Rodzinny dom Harry'ego Pottera na sprzedaż

Fani książki doskonale wiedzą, że większość życia Harry Potter spędził w komórce pod schodami przy Privet Drive 4, Szkole Magii i Czarodziejstwa oraz w Norze -  domu należącym do rodziców jego przyjaciela Rona Weasleya. Ale jego rodzinny dom znajdował się w Dolinie Godryka gdzie, gdy książzkowy czarodziej miał roczek, Lord Voldemort zamordował jego rodziców.

Taras z tyłu rezydencjiTaras z tyłu rezydencji zdjęcia ofertowe / rightmove.co.uk

Właśnie ten dom, który został sfilmowany na potrzeby filmu "Harry Potter i Insygnia Śmierci" został wystawiony na sprzedaż. Powstały w nim sceny między innymi retrospekcji oraz przybycia Harry'ego, gdy ten szukał Horkruksów we wspomnianej dolinie. 

Rezydencja w Lavenham

Opisywana posiadłość nosi nazwę De Vere House i została wybudowana najprawdopodobniej w XIV wieku. Jest to zabytek pierwszego stopnia ze względu na swój wiek oraz liczbę oryginalnych drewnianych zdobień. Budynek sam w sobie jest wiele wart ze względu na swój wiek i status, ale etykietka "rodzinnego domu Harry'ego Pottera" jeszcze podbija jego wartość.

Budynek został doceniony głównie za pełne ornamentu drzwi wejściowe oraz wyeksponowaną strukturę ścian zewnętrznych, gdzie widać sposób łączenia drewnianych belek nośnych z ceglaną konstrukcją. Dom pojawia się w wielu publikacjach nt. architektury z czasów Tudorów. 

Obecni właściciele pierwotnie wystawili nieruchomość na sprzedaż już w 2017 roku za kwotę 1,3 mln funtów, ale nie znalazł się chętny. 

Obecnie cena za nieruchomość wynosi 950 tys. funtów, czyli około 4,7 mln zł. Potencjalny nabywca otrzyma posiadłość z sześcioma sypialniami, czterema łazienkami, trzema salonami oraz działkę o powierzchni 1600 m kw.

Nowy właściciel może wykorzystać nieruchomość jako własność prywatną, bądź wykorzystać ją w takim sam sposób jak obecni właściciele - czyli wynajmować pokoje turystom. Obecnie doba najmu w posiadłości De Vere House kosztuje około 110 funtów, można jej dokonać za pomocą serwisu AirBnB.

źródło: rightmove.co.uk

Jeżeli nie jesteście fanami Harrego Pottera, ale szukacie wyjątkowej nieruchomości w Polsce, tutaj znajdziecie oferty na każdą kieszeń: 

Więcej o: