Luksusowy butik? Nie, Exit Here to dom pogrzebowy

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że domy pogrzebowe są utrzymane w stonowanej kolorystyce opartej na ciemnych barwach. W zupełnie inny sposób do tej kwestii podszedł angielski dom pogrzebowy Exit Here zlokalizowany w Londynie. We wnętrzu i na fasadzie budynku rządzi biel.

Twórcy domu pogrzebowego Exit Here (z ang. wyjście tutaj) postawili sobie za zadanie, by odejście z tego świata było ostatnią możliwością zrobienia dobrego wrażenia. Dlatego, nie tylko ich usługi są na wysokim poziomie, ale również siedziba firmy musi prezentować się prestiżowo. 

Dom pogrzebowy w Londynie

Położony w Londynie, dom pogrzebowy Exit Here, łamie swoim wyglądem tradycyjne postrzeganie tego typu firmy. Białe ściany, niebieskie ramy okien i delikatne logo przypominają wejście do luksusowego butiku niż domu pogrzebowego. Lokal umiejętnie nawiązuje do tradycji przedwojennych wystaw sklepowych w stylu art deco, czasów gdy rodził się tzw. window-shopping.  

 

Wnętrze również jest oryginalne, jasne kolory ścian są tłem dla kolorowych, wręcz pstrokatych mebli i dodatków. Ciepła tej aranżacji dodaje, jasna drewniana podłoga oraz zastosowanie ciepłych tkanin. Jeżeli żałobnicy potrzebują natomiast nieco więcej prywatności, pracownicy domu pogrzebowego rozkładają specjalną ażurową przesłonę wykonaną z drewna autorstwa Giles'a Wilson-Copp'a.

 

Wyjątkowe są również produktu oferowane przez ten dom pogrzebowy. Przykładowe urny mają nowoczesny design, który nie przypomina tradycyjnych urn. Trumny poza tym, że są wykonane z ekologicznych tworzyw i ulegają biodegradacji są przyjazne dla środowiska. Można wybierać wśród różnych kolorów i wzorów. A sam kształt trumny nie zwęża się w kierunku stóp jak tradycyjne, gdyż według twórców kształt ludzkiego ciała również się zmienił na przestrzeni lat i teraz biodra są w podobnym rozmiarze co ramiona. 

Usługi pogrzebowe

Pomysł na taki biznes narodził się w głowie właściciela w momencie śmierci jego ojca sześć lat temu. Założyciel Exit Here zdał sobie wtedy sprawę, z tego, że obecne domy pogrzebowe nie spełniają wszystkich oczekiwań klientów. A same firmy, choć dbające o szacunek zmarłego, to nie są zbyt przyjazne dla żyjących, czyli gości i rodziny. 

- Z wielką starannością planujemy wszystkie inne ważne wydarzenia w naszym życiu, więc dlaczego nie pogrzeb? W końcu nie masz drugiej szansy, aby zrobić ostatnie wrażenie. - można przeczytać na oficjalnej stronie domu pogrzebowego Exit Here. 

źródło: exithere.com

Więcej o: