Podziemne jaskinie zmienione w kompleks domów wakacyjnych. Santorini wciąż kusi słońcem

Sezon turystyczny za nami, nie oznacza to jednak, że urlopu nie da się spędzić w miejscu pełnym słońca. Na Santorini powstał właśnie kompleks niecodziennych domków letniskowych. Zaprojektowano je w podziemnych jaskiniach.

Grupa architektów Kapsimalis Architects wpadła na pomysł przekształcania podziemnych jaskiń na Santorini w kompleks wyjątkowych domów letniskowych. Nietypowa budowla, która powstała w mieście Fira, wykorzystuje istniejące do dziś mury dawnych budynków.

Architekci musieli dostosować swój projekt do otaczających go budynków. Z tego względu dom zdominowany przez biel, dzięki czemu idealnie wtapia się się w otaczającą go architekturę kubistyczną.

Każdy z wakacyjnych domów ma dziedziniec, antresolę oraz basen. Sercem domu jest przestronna kuchnia. Odpoczywać można w dwóch sypialniach. Architekci zadbali także o widok z tarasu - podziwiać można z niego pobliski wulkan.

Zamieszkaj w jaskini na Santorini

Meble wykorzystane w budynkach wykonali lokalni rzemieślnicy. Idealnie komponują się z łukowatymi sklepieniami budynków niezwykle charakterystycznymi dla architektury całej wyspy.

Santorini jest uważana za jedną z najbardziej malowniczych wysp Greckich. Położona na Morzu Egejskim, wyspa przyciąga miliony turystów każdego roku. Powstałe przez wybuch wulkanu wyspy zaskakują swoją scenerią. Czarne skały, a na nich białe domki z niebieskimi dachami, idealnie współgrają z błękitem morza. Turyści zachwycają się plażami, zatoczkami, podziwiają zachód słońca w malowniczej miejscowości Oia. Miasto Fira natomiast jest znane z kawiarni, tawern, ale i klubów.

Wielkość Santorini jest wyzwaniem dla architektów. Małe rozmiary lądu, a także samo jego ukształtowanie, wymagają precyzyjnego projektowania.

Dom letniskowy na SantoriniDom letniskowy na Santorini Yiorgos Kordakis/Kapsimalis Architects

Kapsimalis Architects nie po raz pierwszy zaprezentowali projekt domu na Santorini. Ich dziełem jest też wakacyjna rezydencja na obrzeżach miejscowości Messaria. Tu architekci mieli do dyspozycji działkę o planie kwadratu, musieli jednak poradzić sobie z niewielkim nachyleniem gruntu.

Źródło: deezen.com

Więcej o:
Skomentuj:
W Polsce jesień, na Santorini pełne słońce, ale koniec upałów. Ten letni domek zachwyci każdego
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX