Luksusowy hotel na szczycie nazistowskiego bunkra. 136 pokoi i majestatyczny ogród

W Hamburgu powstaje dość kontrowersyjny hotel. Na szczycie bunkra wybudowanego w czasach nazistowskich Niemiec ma powstać w posiadłość pełna luksusowych apartamentów i przepastnych ogrodów.

Przekształcanie i adaptowanie starych budynków nie jest nowym trendem na rynku nieruchomości, jednak inwestycja prowadzona w Hamburgu może zaskoczyć. Na dachu bunkra wybudowanego w czasach nazistowskich Niemiec powstanie bowiem w luksusowy hotel -  donosi NH Hotel Group, trzecia w Europie sieć dla użytkowników biznesowych.

Der Bunker St. Pauli - luksusowy hotel w nazistowskim bunkrze

Inwestycja o nazwie Bunkier w St. Pauli (Der Bunker St. Pauli) może budzić pewne kontrowersje, bo budynek, choć majestatyczny i położony w "rozrywkowej" części miasta, wybudowano w czasach nazistowskich Niemiec. Jak wyjaśnia sam inwestor w oficjalnym komunikacie prasowym gmach powstał w roku 1942 w zaledwie 300 dni, a swój udział w jego wznoszeniu mieli robotnicy przymusowi.

Jego pierwotnym przeznaczeniem była obrona powietrzna - mieszkańcy Hamburga chronili się w nim przed nalotami aliantów. Hotel nie będzie jednak jedyną komercyjną inwestycją działającą w budynku, który jest siedzibą wielu firm z branży medialnej i kulturalnej.

Bunkier zmieniony w hotel - majestatyczny ogród i piękne widoki

Hotel ma pomieścić 136 pokoi, bar, restauracja oraz kawiarnia. Jedną z największych atrakcji budynku ma być jednak spektakularny ogród stworzony na szczycie bunkra. Inwestor twierdzi, że będzie zupełnie nieporównywalny do innych.

Goście będą mogli podziwiać nie tylko fantastyczną panoramę Hamburga, ale cieszyć się widokiem na pobliską Filharmonię nad Łabą (Elbphilharmonie). Ta nieruchomość również ma pasjonującą historię, gdyż powstała w miejscu spichrza cesarskiego (niem. Kaiserspeicher) zbudowanego w 1875 roku i całkowicie zniszczonego w czasie II wojny światowej.

Otwarcie hotelu-bunkra jest zaplanowane na połowę roku 2021.

Więcej o: