Jakby wyglądały sypialnie czarnych charakterów z bajek Disneya, gdyby istnieli?

Jak wyglądałyby sypialnie Czarownicy ze "Śpiącej królewny", Urszuli z "Małej syrenki", czy chociażby pokój złego Dżafara? Nad tą kwestią pochylił się jeden z amerykańskich serwisów - Angie List - łączący specjalistów budowlanych bezpośrednio z klientami. Zobaczcie sypialnie złych charakterów.

Eksperci serwisu Angie List postanowili przedstawić wygląd sypialni złych charakterów z bajek Disneya. Inspirowali się częściowo charakterem samych bajek i postaci oraz ukazanymi w filmach wnętrzami. 

Sypialnia Czarownicy ("Śpiąca Królewna", "Czarownica")

W pierwszej sypialni twórcy inspirowali się głównie postacią ze słynnej bajki z 1959 roku oraz filmem "Czarownica" z Angeliną Jolie w tytułowej roli. Liczne poroża zawieszone na ścianach oraz umieszczone w żyrandolu są nawiązaniem do charakterystycznej fryzury czarownicy. 

Pokój Czarownicy inspirowany bajką Śpiąca KrólewnaPokój Czarownicy inspirowany bajką Śpiąca Królewna materiały prasowe / Angie List

Kolory wykończeń i ścian są przywodzą na myśl szaty, które nosiła tytułowa Czarownica - czerń i fiolet. Kluczowe są również ekscentryczne złote dodatki, takie jak ława kawowa na pozłacanych mackach czy zwisające z sufitu lampy. Jest też duża złota klatka. - Nie byłby to pokój Czarownicy bez jej zaufanego kruka, Diablo - wyjaśnia zespół Angie List. 

Sypialnia Cruelli De Mon ("101 Dalmatyńczyków")

Sypialnia znanej ze swej miłości do futer Cruelli charakteryzuje się prostymi liniami i paroma kontrastowymi dodatkami inspirowanymi czarnym charakterem z filmu. Białe ściany i czarne ciężkie zasłony nawiązują charakterystycznego płaszcza Cruelli De Mon, a czerwone dodatki - do jego podszewki. 

Sypialnia inspirowana filmem (101 Dalmatyńczyków)Sypialnia inspirowana filmem (101 Dalmatyńczyków) materiały prasowe / Angie List

Z oryginalnej scenografii wzięto natomiast czerwony telefon (choć nieco bardziej nowoczesny), stoliki nocne oraz pikowany zagłówek łóżka są czarne. - Dołączyliśmy jej słynne białe futro, a także dywan z nadrukiem we wzór sierści dalmatyńczyków - dodają eksperci odpowiedzialni za aranżację. 

Sypialnia Złej Królowej ("Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków")

- Zła Królowa w "Królewnie Śnieżce" może być okropna, ale z pewnością ma styl. Cóż, przynajmniej dopóki nie zmieni się w wiedźmę - twierdzą twórcy poniższej aranżacji. Głównymi kolorami są przede wszystkim zielony oraz fioletowy, barwy królowej.

Sypialnia Złej Królowej inspirowana filmem Królewna Śnieżka i siedmiu kransoludkówSypialnia Złej Królowej inspirowana filmem Królewna Śnieżka i siedmiu kransoludków materiał prasowy / Angie List

Całość uzupełnia złote jabłko, które w dzisiejszych czasach z pewnością byłoby bardziej glamour niż dawniej oraz waza z piórami pawia. Znakiem rozpoznawczym jest również lustro. To nawiązanie do oryginału znanego z bajki oraz korony władczyni. 

Sypialnia Urszuli  ("Mała Syrenka")

Pokój znanej z filmu animowanego "Mała Syrenka" wiedźmy Urszuli nawiązuje rzecz jasna do oceanów i mórz. W jej sypialni nie mogło zabraknąć akwarium oraz licznych ozdób morskich w postaci muszli i koralowców. 

Pokój Urszuli inspirowany filmem animowanym Mała SyrenkaPokój Urszuli inspirowany filmem animowanym Mała Syrenka materiały prasowe / Angie List

Szaroniebieski wzór tynku na ścianie za łóżkiem jest oczywiście inspirowany morskimi falami. A białe lampiony po jednej ze stron nawiązują do białych sieci rybackich. - Współczesna Urszula byłaby jak ryba wyrzucona z wody - podpowiadają twórcy. 

Sypialnia Dżafara ("Aladyn") 

Dżafar był złym czarownikiem i głównym przeciwnikiem Aladyna w filmie animowanym z 1992 roku. Czarownik miał zamiłowanie do przepychu i orientalnych ozdób - propozycja aranżacji jego sypialni nie powinna więc dziwić. 

Sypialnia Dżafara inspirowana filmem animowanym AladynSypialnia Dżafara inspirowana filmem animowanym Aladyn materiały prasowe / Angie List

Złote dodatki i drogie tkaniny podkreślają dobrobyt jakim otaczał się Dżafar, a orientalne rośliny i charakterystyczne przesłony na oknach odzwierciedlają arabskie korzenie czarownika. Całość uzupełnia ogromny perski dywan oraz charakterystyczny łuk wzorowany na wielu arabskich budynkach, np. na bramie Isztar. 

źródło: Angie List

Więcej o: