Zobaczcie o jakich domach marzą amerykanie - według Pinteresta

Pinterest jest serwisem społecznościowym, w którym można się dzielić znalezionymi w sieci materiałami graficznymi tworząc swego rodzaju kolekcje. Serwis szybko stał się jednym z głównych miejsc, gdzie internauci szukają pomysłów na stylizację wnętrz. Pinterest udostępnił dane, dzięki którym można się przekonać jakie 'piny' były najczęściej oglądane. Oto lista obiektów westchnień milionów amerykanów!

Dom marzeń według Pinterest

Zestawienie otwiera najbardziej pożądany przez amerykanów dom! W pierwszej chwili wydaje się być niczym wyjątkowym. Ale to jedynie pierwsze wrażenie. Skomplikowana bryła budynku o dachu wielospadowym z dużą ilością lukarn z pewnością świadczy o zamożności właścicieli. Z kolei miłość amerykanów do domków na przedmieściach nadal jest bardzo duża, czego dowodem jest powyższy budynek. Większość amerykanów nadal marzy o stabilnej zamożności, pokazany dom jest jedynie wizualizacją tych pragnień.

Kategoria: Salon

W kategorii Salon wygrał przedstawiciel otwartego planu. Amerykanie zakochali się w wysokim suficie, otwartym planie wnętrza oraz estetycznym kolorze beżu na ścianach. Nie bez znaczenia jest również ogromne okno z wyjściem do patio. Złamany kolor szarości według użytkowników Pinteresta jest najbardziej modny w tym sezonie i przewija się jeszcze parę razy w zestawieniu.

Kategoria: Jadalnia

Najbardziej pożądaną jadalnią według użytkowników Pinteresta, okazała się jadalnia w stylu rustykalnym. Drewniany, ale prosty stół znajduje się tuż obok nie pasujących do niego krzeseł. Jedno z siedzisk materiałem obicia i kształtem oparcia przypomina raczej fotel. Kolejne krzesła wyglądają jak z zupełnie innego kompletu, a rustykalny sznyt dopełnia wspaniała ława wyakcentowana futerkową derką.

Całość uzupełniają piękne świeczniki oraz wypolerowana na wysoki połysk patera, znajdująca się na szafce oraz mosiężny żyrandol o nietypowym kształcie.

Kategoria: Kuchnia

Biel i bogaty ornament to podstawowe cechy najciekawszej, zdaniem użytkowników Pinteresta, kuchni. Widać tutaj powrót do ręcznie robionych mebli o ciekawych zdobieniach. Wnętrze ugina się wręcz o wszelkiej maści dodatków. Nie brakuje kwiatów oraz ziół w skomplikowanych formą wazonach. Jedynym kontrastem do bieli jest płyta grzejna oraz piękna, drewniana podłoga.

Przyciąga uwagę również osadzenie w tym pomieszczeniu stołu jadalnego. Jest on, nie tylko dodatkowym blatem pomagającym w przygotowywaniu potraw, ale również miejscem wspólnego posiłku. Autorom tego wystroju mogło zależeć na przekazaniu idei wspólnego spędzania czasu w kuchni. Widać idealnie tą tęsknotę amerykanów za wspólnym gotowaniem... no i za wspólnym jedzeniem!

Kategoria: Pokój do rozrywki

O ile, we wcześniejszych pomieszczeniach rządziła tradycja i wymieszanie stylów, to pokój przeznaczony do rozrywki jest nowoczesny. Głównym elementem tego pomieszczenia (oprócz, rzecz jasna, telewizora) jest skórzana, gładka, biała kanapa o kształcie podwójnej litery L. Na pierwszym planie przebija się jeszcze marmurowy stolik kawowy, na chromowanych nóżkach.

Jedynymi dodatkami, które urozmaicają wnętrze są miękkie poduchy. Po tym wyborze amerykanów widać, ich narodowy pragmatyzm. Pokój służący rozrywce ma służyć właśnie temu celowi i niczemu więcej.

Kategoria: Strych bądź poddasze

Amerykanie tak jak europejczycy odkryli wspaniałe miejscem jakim może być dobrze zaaranżowane poddasze. Strych przerobiony na przestrzeń mieszkalną potrafi mieć dużo uroku. Całość oczywiście w barwie greige, która jest obecnie hitem we wzornictwie. Nie mogło zabraknąć nieinwazyjnych okien połaciowych oraz eleganckiej huśtawki. Wszak miejsca na poddaszu jest jeszcze dużo!

Kategoria: Sypialnia

Sypialnia to z kolei powrót do sprawdzonych rozwiązań, lekko tylko odświeżonych. Wymarzona sypialnia amerykanów jest oczywiście wyposażona w oddzielną łazienkę oraz garderobę, tworząc master bedroom. Kolory, które dominują w jej wnętrzu to oczywiście wszystkie możliwe odcienie uspokajającego beżu. Żyrandol znajdujący się tuż nad łóżkiem, jest nieco w stylu glamour. Dostarcza jedynie tyle światła, ile potrzeba do znalezienia się po zmroku.

W sypialni nie brakuje elementów, które mają nadawać przytulności. Delikatna wykładzina na podłodze oraz wszelkie tekstylne dodatki tworzą uczucie komfortu oraz prywatności. W tym pomieszczeniu, najważniejsza jest wygoda użytkownika.

Kategoria: Łazienka

Łazienka to wielki powrót bieli do pomieszczeń o przeznaczeniu sanitarnym. Białe szafki połączone w marmurkowymi blatami w jasnym odcieniu. Nie może zabraknąć kwiatów oraz dużego lustra. Jednak, jedną z najbardziej koniecznych elementów w wymarzonej łazience są... dwie umywalki. Tak, by nie blokować sobie kolejki podczas porannej toalety.

Kategoria: Gabinet (biuro domowe)

Jeżeli spodziewaliście się masywnego, dębowego biurka z mosiężną lampką na blacie, to srogo się zawiedziecie. Gabinet to już nie jest wielki pokój z biurkiem pośrodku, lecz elegancko wygospodarowany jeden z kątów domów. Piękny, lekko rozjaśniony turkusowy blat oparty na białych nóżkach nadaje lekkości, a szereg półek obok porządkuje zawalaną najczęściej przestrzeń.

Wnętrze gabinetu powinno według amerykanów być wnętrzem z kobiecym sznytem. Powody takiego wyboru są przynajmniej dwa. Pierwszy to z pewnością zmiana światopoglądu, przecież kobiety również są aktywne zawodowo, to dlaczego nie miałyby mieć "swojego" miejsca do pracy. A drugi... jest tak prozaiczny. Większość użytkowników Pinteresta to kobiety!

Kategoria: Garaż

Był gabinet dla kobiet, teraz będzie garaż dla mężczyzn. Bo przecież garaż nie jest jedynie miejscem przeznaczonym do przechowywania auta. Jak idealny garaż wyobrażają sobie użytkownicy Pinteresta? To jest jasne! Garaż to taki większy, industrialny salon... z tą różnicą, że można w nim zaparkować. Nie może w nim zabraknąć narzędzi oraz kanapy. Nie zawadzi, by we wnętrzu znalazło się również miejsce do ćwiczeń.

Wszystko jest utrzymane w industrialnym klimacie, na ścianach rządzi czerwona cegła oraz betonowe prefabrykaty.

Kategoria: Podwórko

Czym byłby wymarzony dom, gdyby nie ładnie urządzone podwórko? Ale i tutaj staromodne pomysły nie zyskały przychylności internautów. Podwórko przede wszystkim ma być miejscem relaksu, dlatego nie dziwi obecność dużej, przykrytej daszkiem pergoli. Lekka konstrukcja skrywa stół do bilardu oraz wygodną, zaokrągloną kanapę.

Więcej o: