Rooftop bar - pomysł na dach

Budynki komercyjne mają wiele zastosowań. Ich właściciele od zawsze robią wszystko by ze swoich własności wycisnąć jak najwięcej. Dlatego, schemat często wygląda następująco. Podziemny garaż do wynajęcia, parter to lokale usługowe, piętra to powierzchnie biurowe, wyższe piętra apartamenty zostaje nam jedynie niezagospodarowany dach. Ale i z niego można zrobić użytek!

Co może być na dachu?

Na dachu redakcji znajdują się ule. I to jest jeden z pomysłów na zagospodarowanie tego miejsca. Natomiast, jeżeli właściciel marzy o prawdziwych dochodach z tej również atrakcyjnej powierzchni, niech otworzy na dachu budynku bar!

Rooftop bar

Rooftop bar to nic innego jak knajpa otworzona na szczycie budynku o płaskim dachu bądź na specjalnie wybudowanym tarasie widokowym. Kolacja bądź drink w takim miejscu to nie tylko przeżycie gastronomiczne, ale także wspaniały widok.

Rooftop bar

Najwięcej takich barów powstało oczywiście w Nowym Jorku. Wiąże się to poniekąd ze specyfiką amerykańskich budynków o głównie płaskich dachach. Ale nie tylko. Rzeczą która najbardziej przyciąga do tego typu miejsc jest przede wszystkim piękny widok. A ten jest w Nowym Jorku wyjątkowy.

Hotel

Częstym zabiegiem jest łączenie rooftop barów z funkcją hotelową. Budynek przeznaczony stricte pod hotel z głównym koktajl-barem umieszczonym na dachu to świetne połączenie. Nie dość, że goście mają dodatkową atrakcję, to dodatkowo nie muszą ruszać się z miejsca. A po całodziennym zwiedzaniu bądź załatwianiu interesów nie mamy ochoty już włóczyć się po mieście aby wypić drinka.

Jaka wysokość?

Tak naprawdę nie ma to znaczenia. Najważniejsze są piękne widoki, jak na przykład w pokazanym wyżej hotelu Bagués w Barcelonie. Budynek posiada zaledwie parę pięter, ale rozległa panorama i historyczne miejsce sprawia, iż gości nie brakuje.

Polacy nie gęsi...

...i swój rooftop bar mają. W stolicy został właśnie otwarty pierwszy tego typu obiekt w Polsce. Właściciele klubu The View posiadają już takie interesy w Nowym Jorku. Po powrocie do kraju stwierdzili, iż stolica również powinna mieć takie miejsce.

The View

The View znajduje się na dachu jednego z najwyższych budynków w Warszawie. Konkretnie w Spektrum Tower przy Twardej 18. Z dachu budynku roztacza się widok na panoramę całej stolicy. Ale z tej niecodziennej perspektywy można też przyjrzeć się takim budynkom jak Cosmopolitan, Rondo 1 oraz budowany dopiero Q22.

Więcej o: