Master Bedroom - dla miłośników prywatności

Każdy z Nas w pewnym momencie życia potrzebuje odrobiny prywatności. Z czasem chcemy jej coraz więcej, ale jak ją utrzymać skoro w domu hasają wesoło dzieci albo mieszkamy w domu wielopokoleniowym? Idealnym rozwiązaniem tego problemu jest posiadanie Master Bedroom.

Sypialnia typu Master

Czym jest Master Bedroom? Myli się ten kto uważa, iż jest to trochę większa sypialnia. Jest to zespół pomieszczeń z których korzystać mają jedynie gospodarze domu. Najczęściej  stosowanym rozwiązaniem jest łączenie takich pomieszczeń jak sypialnia, łazienka oraz garderoba.

Zobacz ofertę >>

Ile pomieszczeń i jakie?

Takie połączenie nie wyczerpuje oczywiście wszystkich możliwości. Możemy dokładać też takie pomieszczeniach jak loggia, taras bądź sauna. Możliwości jest naprawdę sporo, a hamuje nas jedynie zasób portfela oraz metraż lokalu.

Zobacz ofertę >>

Komunikacja

Ważną rzeczą jest jak najprostsza komunikacja pomiędzy pomieszczeniami. W centralnym miejscu zazwyczaj jest sypialnia. To do niej powinny prowadzić drzwi z korytarza. Zasada jest taka, iż do całego zespołu Master Bedroom prowadzi jedno wejście.

Zobacz ofertę >>

Czym odgradzać?

Między pomieszczeniami mogą być drzwi lub przesłony, ale ostatnio bardzo modne jest łączenie funkcji sypialni i łazienki. Oba pomieszczenia oddziela się taflą szkła bądź zmianą faktury podłogi. Ma być to prosta zasłona ażurowa, a nie ściana odgradzająca.

Zobacz ofertę >>

Jedna łazienka? Dwie?

Podczas projektu musimy pamiętać, że pomimo tego, iż łazienka w Master Bedroom jest najbardziej luksusowa i największa, to większość domowników nie ma do niej dostępu. Optymalnym rozwiązaniem jest zaprojektowanie dwóch łazienek i jednego ustępu dla gości.

Zobacz ofertę >>

Szczegóły

Master Bedroom ma przede wszystkim dawać komfort prywatności oraz wytchnienia od reszty domowników. Dlatego, warto zadbać o solidne zamknięcie do sypialnia oraz o odpowiedni system zasłaniania okien. Nie musimy za to, przejmować się doświetleniem naturalnym. Gospodarze domu spędzają w sypialni najczęściej późny wieczór oraz noc. Światło słoneczne nie jest w takim wypadku najważniejsze. Lepiej wykorzystać nasłonecznione pomieszczenia np. na pokoje dziecięce.

Zobacz ofertę >>

Nastrój

Jako że Master Bedroom jest przeznaczony głównie dla par oraz małżeństw, warto zatroszczyć się również o to, by w prosty sposób nadać pomieszczeniu bardziej intymny nastrój. Godne polecenia są systemy sterowania światłem, tak byśmy mogli regulować natężenie i ustawienie zgodnie ze swoimi preferencjami.

Zobacz ofertę >>

Wentylacja

Jeżeli chcemy łączyć sypialnie z łazienką powinniśmy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu pomieszczenia. Niezbędne będzie zamontowanie chociażby wentylacji (grawitacyjna wystarczy, choć może być też mechaniczna). Zalecany jest też wentylator higrosterowany, który pomaga utrzymać odpowiednią wilgotność w pomieszczeniu.

Zobacz ofertę >>

Więcej o: