Pałac na własność

Marzysz o pięknym pałacu z rozległym parkiem i ogrodem? Niepowtarzalne wnętrza i historyczna architektura potrafią kusić nie tylko miłośników zabytków. Na rynku pojawia się coraz więcej ofert sprzedaży zabytkowych nieruchomości, które przez swój unikatowy klimat stanowią doskonałą inwestycję pod obiekt o funkcjach rekreacyjno-wypoczynkowych. Przedstawiamy przegląd wybranych, historycznych założeń rezydencjonalnych z portalu Domiporta.pl.

Pałac w Kaleniu

Powierzchnia: 1840 m2

Malowniczy pałac z 1840 roku zlokalizowany w okolicy Rawy Mazowieckiej, około 60 km od Warszawy. Pięknie utrzymany, późno klasycystyczny budynek zachwyca oryginalnym portykiem kolumnowym oraz dwukondygnacyjną wieżą. Stylistycznie nawiązuje do warszawskich budowli włoskiego architekta Henryka Marconiego. Co więcej, w okazałych wnętrzach pałacowych i urokliwym otoczeniu parku rozgrywa się akcja powieści "Antygona" pióra Kazimierza Brandysa.

Cena: 5 957 000 zł

>>> SPRAWDŹ OFERTĘ SPRZEDAŻY <<<

Pałac w Kaletach

Powierzchnia: 960 m2

Neorenesansowy pałacyk znajdujący się na terenie zabytkowego zespołu rezydencjonalnego w Kaletach został wybudowany w 1889 roku i ukazuje pełnię wdzięku historyzującego stylu przełomu wieków. Obiekt został skrupulatnie odrestaurowany, przez co doskonale sprawdzi się jako inwestycja o funkcji turystycznej. Szczególnie ważna jest dogodna lokalizacja zabytku - bliskość zarówno od centrum miasta, jak i okolicznych jezior i lasów.

Cena: 2 290 000 zł

>>> SPRAWDŹ OFERTĘ SPRZEDAŻY <<<

Pałac w Nowym Sączu

Powierzchnia: 2636 m2

Pełen uroku zespół pałacowy z budynkiem dworskim, budynkiem hotelowym oraz budynkiem gospodarczym i unikatowym ogrodem ze starodrzewiem. Dworek wymaga remontu, jednak stwarza możliwość adaptacji pod wybraną funkcję. Sprawdzi się jako obiekt konferencyjno-wypoczynkowy ze względu na komfortowe położenie względem jeziora i rzeki.

Cena: 4 250 000 zł

>>> SPRAWDŹ OFERTĘ SPRZEDAŻY <<<

Pałac w Sasinie

Powierzchnia: 1426 m2

Klasycystyczny pałac z 1862 roku pełniący funkcję hotelową jako zespół pałacowo-parkowy w nadmorskiej miejscowości Sasino. Nieruchomość usytuowana w odległości 3 km od pięknej plaży z wydmami nad otwartym morzem. Obiekt posiada obecnie 34 pokoje hotelowe z łazienkami, restaurację, salę kominkową i niewielką część rekreacyjną.

Cena: 10 500 000 zł

>>> SPRAWDŹ OFERTĘ SPRZEDAŻY <<<

Wieża Rycerska w Witkowie

Powierzchnia: 330 m2

Rarytas dla pasjonatów epoki średniowiecza. Stanica rycerska w Witkowie to jedna z najlepiej zachowanych siedzib rycerskich na terenie ziemi lubuskiej. Kompleks rezydencjonalno-obronny z przełomu XIV i XV wieku obejmuje czterokondygnacyjną wieżę zamkową z fragmentami historycznych malowideł we wnętrzach, oficynę i fragment murów obronnych.

Cena: 690 000 zł

>>> SPRAWDŹ OFERTĘ SPRZEDAŻY <<<

Pałac w Separowie

Powierzchnia: 890 m2

Wyjątkowa rezydencja z XIX wieku to idealna propozycja dla konesera luksusu. Niepowtarzalny klimat szlacheckiego dworu tworzy eleganckie i prestiżowe miejsce do zamieszkania. Pałac jest otoczony 1,5 hektarowym parkiem. Historyczny obiekt jest w pełni dostosowany do współczesnych standardów: cechuje go najwyższa jakość, najnowsze technologie i bezpieczeństwo, a wszystko to wkomponowane w sielski krajobraz natury.

Cena: 6 000 000 zł

>>> SPRAWDŹ OFERTĘ SPRZEDAŻY <<<

Pałac w Opolu

Powierzchnia: 3000 m2

Zabytkowy budynek pałacowy położony na 23 hektarowej działce, stanowiącej w głównej mierze park o walorach rekreacyjnych z pięknym starodrzewiem. Obiekt pełni obecnie funkcję hotelową: w jego wnętrzach umiejscowiono 21 komfortowych pokoi z łazienkami oraz kilka sal konferencyjnych na 60 osób. Do obiektu przynależy ponadto powozownia, drewniana karczma, 5 drewnianych domków oraz czynny staw hodowlany.

Cena: 16 000 000

>>> SPRAWDŹ OFERTĘ SPRZEDAŻY <<<

Pałac w Radłowie

Powierzchnia: 700 m2

Wyjątkowy zespół pałacowo-parkowy z początków XX wieku stanowi interesujący przykład połączenia secesji z historyzującymi dekoracjami i dominacją form neobarokowych. Rewelacyjna lokalizacja, cisza i spokój, w miejscowości położonej ok. 80 km od Poznania. Obiekt wymaga generalnego remontu budowlanego i konserwatorskiego. Z tego względu cena nieruchomości jest wyjątkowo atrakcyjna.

Cena: 800 000 zł

>>> SPRAWDŹ OFERTĘ SPRZEDAŻY <<<

Pałac w Sulechowie

Powierzchnia: 1852,90 m2

Zabytkowy pałac myśliwski o pięknej eklektycznej architekturze z ozdobnymi kominami i dwiema ośmiobocznymi wieżami. Obiekt stanowi doskonałą propozycję na umiejscowienie centrum szkoleniowego, wypoczynkowego czy też prywatną rezydencję. Pałac jest otoczony rozległym parkiem, nieopodal malowniczej rzeki i w sąsiedztwie parku krajobrazowego.

Cena: 1 730 000 zł

>>> SPRAWDŹ OFERTĘ SPRZEDAŻY <<<

Więcej o: