Student na wynajmie

Każdy student staje przed koniecznością podejmowania wielu decyzji. Jedną z ważniejszych jest wybór mieszkania. Osobom, które przeprowadzają się do nowego miasta podpowiadamy, gdzie najlepiej szukać swoich czterech ścian, a także, jakie dzielnice najczęściej wybierają studenci.

Warszawa

Co roku miejscowe uczelnie ściągają do stolicy rzesze studentów. Nic dziwnego, w pierwszej dwudziestce najlepszych szkół wyższych znalazły się aż cztery warszawskie uczelnie. Do najbardziej popularnych należą Uniwersytet Warszawski, Szkoła Główna Handlowa, Politechnika Warszawska oraz SGGW. Dużym powodzeniem wśród studentów cieszą się mieszkania na Mokotowie, Ursynowie, Pradze Południe i w Śródmieściu. Spowodowane jest to przede wszystkim dobrą komunikacją ww. dzielnicach. Nierzadko studenci swojego lokum szukają również na Woli, Ochocie czy Żoliborzu.

Mieszkania na Mokotowie

Mieszkania na Ursynowie

Mieszkania w Śródmieściu

Kraków

Kraków jest najstarszym i jednym z najbardziej atrakcyjnych ośrodków akademickich w Polsce. Każdego roku do miasta przyjeżdża tysiące młodych ludzi chcących podjąć naukę m.in. na Uniwersytecie Jagiellońskim czy Akademii Górniczo-Hutniczej. Najczęściej decydują się na mieszkania zlokalizowane na Bronowicach, Prądniku Czerwonym, Dąbiu i Krowodrzy. Mieszkania są tam stosunkowo niedrogie, a dodatkowo znajdują się blisko uczelni.

Mieszkania na Bronowicach

Mieszkania na Prądniku Czerwonym

Mieszkania na Krowodrzy

Poznań

Poznań oferuje studentom możliwość nauki na 28 szkołach wyższych, w tym 8 publicznych. Najlepiej ocenianymi poznańskimi uczelniami są Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Politechnika Poznańska, Uniwersytet Ekonomiczny oraz Uniwersytet Medyczny. Dużą popularnością wśród studentów cieszą się dzielnice takie jak Jeżyce, Wilda czy Nowe Miasto.

Mieszkania na Jeżycach

Mieszkania na Wildze

Mieszkania na Nowym Mieście

Trójmiasto

Liczba chcących studiować w Trójmieście jest imponująca, a to głównie za sprawą Akademii Marynarki Wojennej, Akademii Morskiej w Gdyni oraz Uniwersytetu Gdańskiego. Mieszkanie w sąsiedztwie plaży i widokiem na morze jest z pewnością bezcenne, ale również bardzo drogie. Studenci najczęściej wybierają mieszkania na Przymorzu, Zaspie i Oliwie, dzięki czemu droga na uczelnie zajmuje im niewiele czasu.

Mieszkania na Przymorzu

Mieszkania na Zaspie

Mieszkania na Oliwie

Wrocław

Wrocław uznawany jest za jedno z najważniejszych miast akademickich. Młodzi ludzie chętnie rozpoczynają naukę na miejscowym Uniwersytecie Wrocławskim, Politechnice Wrocławskiej czy Uniwersytecie Medycznym. Najtańsze mieszkania wynająć można na Fabrycznej. Ogromną popularnością wśród studentów cieszą się również Krzyki i Śródmieście. Wpływ na to ma przede wszystkim dobry dojazd do centrum, a także bliskość sklepów, galerii, barów czy restauracji.

Mieszkania na Fabrycznej

Mieszkania na Krzykach

Mieszkania w Śródmieściu

Więcej o:
Komentarze (2)
Student na wynajmie
Zaloguj się
  • Krzysiek W-u

    Oceniono 8 razy 4

    Kraków: "...Najczęściej decydują się na mieszkania zlokalizowane na Bronowicach, Prądniku Czerwonym, Dąbiu i Krowodrzy. Mieszkania są tam stosunkowo niedrogie, a dodatkowo znajdują się blisko uczelni. ..." Chyba pisał to ktoś kto nie zna Krakowa, poza Starym Miastem to m.in. Krowodrza i Prądnik Czerwony są najdroższe! Stosunkowo tanio jest na Ruczaju, Nowej Hucie!

  • caris-sima

    0

    Krzysiek W-u, dokładnie o tym samym pomyślałam. Słabe, słabe. Jeśli chodzi o Wrocław to Fabryczna jest porażkowo daleko od centrum. Warto systematycznie śledzić zmiany ogłoszeń mieszkań, bo tylko wtedy można trafić na coś sensownego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX