Betonowa rewolucja

mapel
22.01.2008 09:53
A A A

Fot. litracon.hu

Na rynku wnętrzarskim pojawiła się absolutna nowość - przezroczysty beton. Jakie możliwości i efekty wizualne daje ten nowy materiał?

 

 

To, jak będą wyglądały nasze wnętrza zależy nie tylko od elementów wystroju wnętrz, ale także od materiałów, z jakich jest wykonany nasz dom. Dlatego tak cenimy cegłę, której piękno możemy eksponować na odkrytych z tynku fragmentach ścian. Zupełnie innych efektów możemy spodziewać się po betonie.

 

Fot. litracon.hu

 

Firma LitraconTM opracowała recepturę absolutnej nowości - przezroczystego betonu. Oczywiście nie jest on zupełnie przezroczysty, ale dzięki połączeniu betonu z takimi elementami jak włókna światłowodowe (4% całości stanowią włókna), powstają betonowe bloczki przepuszczające światło. Ściana wykonana z takich bloczków jest półprzezroczysta
i bez problemu można obserwować cienie poruszających się po domu postaci. I to jest najprawdopodobniej najbardziej interesujące w tym pomyśle. Bloczki mogą mieć różne rozmiary (nawet 30x 60 cm) oraz różne kolory i tekstury.

 

Twórcą tego rewolucyjnego pomysłu jest węgierski architekt Áron Losonczi. Niestety przezroczysty beton na razie nie jest materiałem tanim - metr kwadratowy ściany o grubości 2,5 cm kosztuje około 750 euro.

 

babeczkaa

Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE