Koniec RnS: Klienci już oczekują na nowy program dopłat

To już ostatni dzwonek na poszukiwanie mieszkania w programie ?Rodzina na swoim?. W kilku miastach na rynku wtórnym wybór ofert jest bardzo duży. Jednocześnie są takie rejony, gdzie znalezienie mieszkania spełniającego kryteria RnS jest niemożliwe. Serwis Domiporta.pl oraz agencja nieruchomości Metrohouse sprawdziły nastroje kupujących i ich szanse na uzyskanie dopłaty.
Nadzieja na dopłatę nie gaśnie

Z wyników ankiety przeprowadzonej wśród Internautów odwiedzających serwis Domiporta.pl wynika, że duża grupa poszukujących mieszkań (prawie 37 proc.) nadal bierze pod uwagę możliwość skorzystania z programu "Rodzina na swoim". Istotną informacją jest fakt, że prawie połowa ankietowanych decyduje się na jednoczesne poszukiwanie wśród ofert deweloperów i indywidualnych sprzedających na rynku wtórnym.

- Potwierdzają to statystki Metrohouse. Spośród klientów aktualnie obsługiwanych przez pośredników większość, bo aż 79 proc., poszukuje na obu rynkach. Oznacza to, że podział na klientów rynku wtórnego i pierwotnego staje się coraz bardziej sztuczny. Klient po prostu szuka atrakcyjnych ofert, a nie skupia się na konkretnym segmencie rynku, mówi Marcin Jańczuk z Metrohouse.Szukasz mieszkania na rynku wtórnym? Sprawdź ogłoszenia na Domiporta.pl

Interesuje Cię mieszkanie od dewelopera? Zobacz oferty/a>

Więcej o: