Dlaczego warto zatrudnić home stagera?

Jeśli od jakiegoś czasu wasze mieszkanie stoi puste i małe negocjacje kosztów nie przyniosły rezultatów, warto zatrudnić profesjonalistę, który umiejętnie przygotuje je w taki sposób, by wyróżniało się spośród setek innych dostępnych na rynku nieruchomości.
Kłopoty z wynajmem lub sprzedażą mieszkania

Zastanawialiście się, dlaczego tak trudno Wam wynająć lub sprzedać mieszkanie? Dajecie kolejne ogłoszenia a jednak chętnych ciągle brak. Owszem, spotkaliście się z kilkoma zainteresowanymi osobami, jednak po obejrzeniu mieszkania, telefon wciąż milczy. W takiej sytuacji warto zainteresować się usługami profesjonalisty, który sprawi, że sprzedaż mieszkania stanie się prostsza.

Założenia home stagingu

Zainteresowani? Przejdźmy więc do istoty home stagingu i wyjaśnijmy, czym właściwie jest. Meritum home stagingu to znacznie więcej niż dekoracja oraz pozbywanie się zbędnych przedmiotów. Profesjonalny home stager to ktoś w rodzaju zręcznego artysty, który wprowadzając własne pomysły, potrafi znacznie podnieść wartość naszego mieszkania. To przede wszystkim osoba posiadająca cechy utalentowanego projektanta oraz będąca na bieżąco z najnowszymi trendami. To człowiek, który umiejętnie wydobywa potencjał mieszkania i uwydatnia jego zalety w taki sposób, byś sam chciał w nim zamieszkać.

Od czego zaczyna home stager?

Usługa home stagingu rozpoczyna się od spotkania w danej nieruchomości oraz jej analizy pod kątem wad i zalet dla potencjalnego nabywcy. Akredytowany home stager ustala z właścicielem budżet oraz sporządza szczegółową listę wskazówek dotyczącą tego, co i w jaki sposób należy zmienić. Mamy już zestawienie zaleceń, co dalej? Rozwiązania są trzy - możemy samodzielnie wprowadzić zmiany, przekazać całość realizacji home stagerowi lub własnoręcznie wykonać część prac, a resztę pozostawić specjalistom.

Spojrzenie z perspektywy

Powszechnie wiadomo, że podstawowe założenia home stagingu obejmują sprzątanie, malowanie ścian, naprawę, dobór mebli oraz urządzenie mieszkania w taki sposób, by stwarzało ono wrażenie przestrzennego. Większość z nas jednak nie wie, które rzeczy powinniśmy zostawić, a których należy się pozbyć. Chodzi tu o obiektywizm, o który trudno w stosunku do własnego mieszkania. Musimy przestać patrzeć na nasz dom poprzez różowe okulary a zacząć myśleć o nim jak o nieruchomości na wynajem lub sprzedaż.

Zarówno odłożenie na bok wszelkich emocji, jak i obiektywne określenie zmian, które trzeba wprowadzić, jest zwykle bardzo trudne. Kluczowe w takiej sytuacji jest właśnie świeże spojrzenie wykwalifikowanego home stagera. Niezbędna jest również wiedza i znajomość rynku dotycząca tego, jaki wystrój preferują potencjalni klienci i jakie style na pewno ich odstraszą. Z praktyki wiemy, że właściciele mieszkań są bardzo przywiązani do tego, co sami stworzyli i często trudno jest im "odpuścić". Home stager to osoba, która nie jest emocjonalnie związana ze sprzedawanym mieszkaniem, tak więc jest w stanie obiektywnie na nie spojrzeć i wprowadzić zmiany, które podwyższą jego wartość na rynku.

Wydaje się proste, więc czemu nie zrobisz tego sam?

Można by odnieść wrażenie, że samodzielne wprowadzenie drobnych zmian zaowocuje szybką sprzedażą lub podpisaniem przez nas umowy najmu. Jednak home staging to znacznie więcej niż przesuwanie mebli i kupno dodatków. Techniki home stagingu to również marketing zmieniający charakter nieruchomości w taki sposób, że przestaje być ona miejscem, w którym mieszkamy, a staje się miejscem, które chcemy sprzedać.

Wydawać by się mogło, że wystarczy trochę poczytać, obejrzeć kilka programów typu "jak urządzić mieszkanie" i wszystko ułoży nam się w całość. Nie jest to jednak takie proste, a kilka błędów może często prowadzić do poważnych konsekwencji. Często na przykład słyszymy, że kolory ścian powinny być neutralne, ale co to hasło właściwie oznacza? Jakie kolory są zbyt personalne, jakich powinno się zakazać i które wybierać do poszczególnych wnętrz i rodzajów pomieszczeń?

Jak wiadomo, kolor znacznie wpływa na ludzkie nastroje i myśli i często może zadecydować o czasie, w jakim uda się nam wynająć bądź sprzedać dom czy mieszkanie. Trudno nam podjąć decyzję? Tu właśnie wkracza home stager, który pomaga zrozumieć, jakie kolory odgrywają kluczową rolę w powodzeniu sprzedaży mieszkania.

Funkcjonalność przestrzeni

Następnym etapem pracy home stagera jest sprecyzowanie potencjalnych potrzeb i stworzenie funkcjonalnych miejsc pracy i wypoczynku. Polega to przede wszystkim na ukazaniu możliwości danego wnętrza oraz funkcjonalnemu wykorzystaniu przestrzeni. Jeśli home stager nie pomoże nam zdefiniować użyteczności danego miejsca, raczej nie liczmy na to, że zobaczy to ewentualny kupiec czy najemca. Właściciele mieszkań zwykle posiadają meble wywodzące się z różnych stylów i bardzo często wszystkie pomieszczenia wydają się niczym od siebie nie różnić. Na czym w takiej sytuacji polega rola home stagera?

Przede wszystkim jest to wykorzystanie wiedzy i umiejętne stworzenie czterech funkcjonalnych przestrzeni w miejsce dwóch. Jest to z reguły wydzielenie pokoju dziennego, miejsca do pracy, sypialni i jadalni. Wszyscy wiemy, że każdy chciałby mieszkać w nowoczesnym, zadbanym wnętrzu, jednak do jakiego stopnia powinniśmy się posunąć, przygotowując nasze mieszkanie na sprzedaż lub wynajem? Gdzie i na czym skupić nasze wysiłki i pieniądze? Wykwalifikowany home stager dotrzymuje kroku obecnym trendom, tak więc dopasowuje swoja wiedzę do tego, co jest aktualnie poszukiwane.

Dlaczego to takie istotne?

Przeświadczenie, że kupujący wyobrazi sobie lepsze wykorzystanie przestrzeni, często prowadzi do sytuacji, w której nie udaje się wynająć lub sprzedać mieszkania. Profesjonalni stagerzy nie tylko posiadają doświadczenie i kwalifikacje pozwalające precyzyjnie określić oraz wykorzystać funkcjonalność każdego pomieszczenia. Poradzą sobie również z przestrzenią, która wydaje się trudna lub niemożliwa do wykorzystania.

Nie wiem, czy mnie na to stać

Niespodziewanym faktem jest to, iż całkowity koszt pracy home stagera bardzo często jest znacznie niższy niż podstawowe założenia właściciela, gdyby sam podjął się tego zadania. Należy pamiętać, że nasz trud i brak wiedzy w zakresie home stagingu może często prowadzić do braku spójności, gryzienia się kolorów, stylów i co za tym idzie, problemów z finalizacją transakcji.

Pamiętajmy, że dom czy mieszkanie to często nasza największa inwestycja, więc zabawa w home stagera może przynieść więcej szkód niż korzyści. Doświadczeni i utalentowani home stagerzy potrafią zmienić "ładne" mieszkanie w "oszałamiające". Jeśli więc zależy Ci na tym, by wywrzeć dobre wrażenie, podnieść cenę najmu lub kupna mieszkania - inwestycja w home staging jest właśnie dla Ciebie. Współpraca z profesjonalnym stagerem to najlepszy sposób na to, by twój dom lub mieszkanie zapadło w pamięci na dłużej.

#

Sprawdź oferty wynajmu mieszkań na Domiporta.pl

Sprawdź oferty wynajmu domów na Domiporta pl

Sprawdź oferty sprzedaży mieszkań na Domiporta.pl

Więcej o:
Komentarze (9)
Dlaczego warto zatrudnić home stagera?
Zaloguj się
 • as-zalogowany

  Oceniono 8 razy 8

  Patrząc na zdjęcia stwierdzam, że efektem działań home coś tam jest lepsze nasłonecznienie obiektów. Oprócz tego niewiele - robiąc zdjęcia ofertowe przenieś poza pole widzenia kamery zbędne ciuchy, suszarki do bielizny i deski do prasowania. Zamiast 100 słoików na blacie w kuchni postaw jakiś kwiatek, garnek z wczorajszym obiadem schowaj. Zadbaj o oświetlenie lub poczekaj na światło, by zdjęcie nie było ciemne, bo nikt nie chce ciemnej nory. Dla bardziej zaawansowanych - triki stosowane przez agencje to np. foto z perspektywy ptasiej oraz obiektyw szerokokątny z każdej klitki zrobi (na zdjęciu) przestronne pomieszczenie.

 • perculator

  Oceniono 5 razy 5

  Co to za dziwolag "home stagera`` Skad to lenistwo na tlumaczenia z angielskiego.
  Podpowiedz - stager od stage`-scena. Tak jak na scenie nalezy zaaranzowac (czesto tylko przestawic meble), by uzyskac korzystny efekt - podobajacy sie wszystkim - jak widzom w teatrze.

 • Gość: li

  Oceniono 5 razy 5

  Na zdjęciu kuchni jedynym home stagerem jest tylko słońce które oświetliło miłym ciepłym światłem wnętrze.Po co oszukiwać. Ale w gruncie rzeczy pożyteczny artykuł mówiący, "zdejmij stare gacie z tapczanu jak chcesz sprzedać mieszkanie."

 • perculator

  Oceniono 2 razy 2

  czy wszyscy sa tak leniwi, ze nie moga przetlumaczyc "home stager" i tworza dziwolag "home stagera``
  Podpowiedz - stager od stage`-scena. Tak jak na scenie nalezy zaaranzowac (czesto tylko przestawic meble), by uzyskac korzystny efekt - podobajacy sie wszystkim - jak widzom w teatrze.

 • sselrats

  Oceniono 1 raz 1

  Ale w Polsce homo nie sa lubiani. Home pewnie tez.

 • seidthe

  Oceniono 1 raz 1

  Jestem projektantką wnętrz, oferuję również usługi home staging. Przykład z ostatniego miesiąca: dom, który stał wystawiony na sprzedaż przez dwa lata, po home stagingu został sprzedany w trzy tygodnie.
  To była naprawdę dobra nieruchomość, lokalizacyjnie i jakościowo, tylko nikt nie chciał oglądać - meble w niemodnym stylu, złe rozplanowanie pokoi. Dobry home staging pokazuje, dokładnie tak jak opisano w artykule, cały potencjał nieruchomości, a do tego pozwala potencjalnemu kupującemu lub najemcy wyobrazić sobie siebie w danym mieszkaniu. Inny przykład - mieszkanie, staging przygotowywał do wynajmu. Po ukazaniu się ogłoszenia zostało wynajęte w ... dwie godziny. Wydane na staging pieniądze zwracają się, zarówno przy sprzedaży (o pierwsze w ogóle może do niej dojść, co na dzisiejszym trudnym rynku jest już sukcesem, po drugie cena jest wyższa), jak i przy wynajmie (zarówno wyższa cena, jak i krótsze okresy pustostanu). Dobry stager nie tylko przeprowadzi staging, ale także pomoże np sformułować ogłoszenie, tak żeby podkreślić atuty nieruchomości, jak również przygotuje odpowiednie zdjęcia (ja współpracuję z fotografami wnętrz), idąc dalej może towarzyszyć także podczas pokazywania nieruchomości bądź też przygotować ja do prezentacji - nie tylko wystrój, ale także np zapach jest ważny i kreuje atmosferę domu czy mieszkania. Cieszę się, że ta usługa staje się coraz bardziej popularna w Polsce. Tylko żeby ją wykonywać, trzeba naprawdę kochać nie tylko dobry design (jako projektant), lecz także nieruchomości po prostu, bo często pracuje się z naprawdę skromnym budżetem - zazwyczaj nie przekraczającym ceny dwóch metrów kwadratowych przy sprzedaży lub dwóch-trzech czynszów, podaję te wartości patrząc na nieruchomości które do tej pory przygotowywałam. Zastanawiałam się także nad polską nazwą dla tej profesji, ale nic lepszego niż stager właśnie nie przychodzi mi do głowy. To nie jest projektant - zupełnie inne zadanie! Projektant personalizuje, a stager wręcz przeciwnie - stara się wstrzelić w jak najszerszy gust.

 • stefankawalec

  Oceniono 1 raz 1

  Mniejsza o nomenklaturę. Takie usługi sprawdzają się przede wszystkim w przypadku wynajmu nieruchomości, i to na ogół mieszkań. W przypadku sprzedaży potencjalny kupiec rzadko kieruje się powierzchownym wystrojem w postaci mebli czy kolorów ścian.
  Problemem na polskim rynku wynajmu mieszkań jest jego dzikość. Na ogół właściciel traktuje mieszkanie jak skład rzeczy, które "żal" wyrzucić. I rzadko chce inwestować w profilowanie lokalu pod konkretnego odbiorcę. Często oferta wynajmu zawiera różne kruczki, a stan faktyczny odbiega od wizji z oferty.
  Osoba do delikatnego przearanżowania mieszkania napotka też opór właściciela. Z jednej strony przeszkodą jest swoisty związek emocjonalny i przywiązanie do wystroju. Z drugiej czasem kompletny brak zainteresowania i wyobrażeń na temat oferowanego w mieszkaniu standardu. Sam często spotykam się ze zdaniami w stylu: "Przecież nie będę malował mieszkania po każdym najemcy, który ledwo dwa lata mieszkał" lub "To sobie lokator przykryje dywanem/narzutą".
  A muszę przyznać, że warto zlecić komuś z zewnątrz usługę opisaną w artykule. Przy inwestycji rzędu 1-3 czynszy można znacząco podnieść standard mieszkania i łatwo znaleźć lokatorów, którzy spełniają oczekiwania.

 • Gość: rqjnxzRE

  0

  http://www.lapdk9.net/ true religion store
  http://gyqad.com/ coach factory outlet
  http://cmfge.com/ true religion outlet online
  http://africa-overland.co.uk/ cheap ghd straighteners
  http://evizy.com/ toms shoes sale

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX