Chorwacja - dobre miejsce na inwestycję w nieruchomości?

Wraz ze stopniowym bogaceniem się polskiego społeczeństwa rośnie liczba osób, które mogą sobie pozwolić na wypoczynek za granicą. Jednym z krajów coraz częściej wybieranym przez Polaków, jako miejsce nie tylko na spędzenie urlopu, ale także na inwestycję w nieruchomości, jest Chorwacja.
Chorwacja staje się coraz bardziej modna wśród Polaków, ale także i turystów z innych krajów europejskich. Głównym powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, że jest ona bardziej atrakcyjna cenowo od takich krajów morza Śródziemnego, jak Hiszpania, Francja czy Włochy. Warto również przypomnieć, że w tym roku spora grupa europejczyków chcących spędzić urlop w Afryce Północnej, z powodów panujących tam niepokojów społecznych musiała zmienić wakacyjne plany. Taka sytuacja niewątpliwe znajduje swoje odbicie w większym zainteresowaniu innymi rejonami - Cyprem, Bułgarią czy właśnie Chorwacją. Ponadto na atrakcyjność tego kraju wpływa poprawiającą się z roku na rok infrastruktura oraz baza wypoczynkowa. Rosnąca popularność Chorwacji powinna się z czasem przełożyć na wzrost zysków z wynajmu osiąganych przez właścicieli tamtejszych mieszkań, czy apartamentów. W ostatnich latach ceny nieruchomości mieszkaniowych w tym kraju uległy obniżce, obecny czas wydaje się wiec być dobrym okresem właśnie na taką lokatę kapitału.

Przykładem atrakcyjnej inwestycji może być 3-pokojowe mieszkanie w obecnie wznoszonym budynku, około 300 m od morza, położone w miejscowości Pirovac. Taki lokal o powierzchni 42 mkw. z otwartą kuchnią i tarasem jest dostępny w cenie 55,2 tys. euro. Znajdą tutaj coś dla siebie także osoby z większymi możliwościami finansowymi. W tym wypadku ciekawą propozycją może być dwupoziomowy apartament składający się z dwóch łazienek oraz trzech sypialni o powierzchni 114 mkw. Za takie mieszkanie o podwyższonym standardzie, położone w miejscowości Pula, znajdujące się 200 m od morza, trzeba zapłacić już około 170 tys. euro. Dla osób zainteresowanych jeszcze większą inwestycją dobrym rozwiązaniem może być zakup domu jednorodzinnego. W takim wypadku interesująca wydaje się oferta 3- kondygnacyjnego budynku z rynku wtórnego złożonego z 5 sypialni, o powierzchni 252 mkw. w cenie 1 tys. euro/mkw. Jest on położony w samym centrum 34-tysięcznego miasta Kastela, zaledwie 100 m od Adriatyku. W tym wypadku możliwe jest przekształcenie nieruchomości w mały hotel lub też kilka apartamentów na wynajem.

Zastanawiając się nad taka lokatą kapitału trzeba jednak pamiętać, że kupno nieruchomości za granicą, zwłaszcza w kraju nie należącym do Unii Europejskiej to skomplikowany proces. W takiej sytuacji najlepiej skorzystać z usług biura pośrednictwa, które nie tylko pomoże znaleźć odpowiednią nieruchomość, ale także zajmie się stroną formalną transakcji.

Sprawdź oferty nieruchomości:

Nieruchomości w Chorwacji

Komentarze (3)
Chorwacja - dobre miejsce na inwestycję w nieruchomości?
Zaloguj się
 • Mariusz Kowalski

  0

  Kupiłem dom w Chorwacji jakiś czas temu. Trafiłem na świetną ofertę pod względem cenowym dzięki agencji Greg-Nieruchomości. Sam bym pewnie nigdy nie znalazł czegoś za podobne pieniądze i w takiej lokalizacji

 • Beata Nowicka

  0

  W 2008 roku kupiłam mieszkanie w Hiszpanii. Teraz na rynku hiszpańskim panuje spory kryzys, więc miałam dużo szczęścia. Podjąć odpowiednią decyzję pomogła mi agencja Greg-nieruchomości, która pośredniczyła w zakupie. Nie żałuje, teraz pewnie byłoby kupić coś sensownego i taniego ;)

 • Marta Kowalska

  0

  Jakis czas temu zainwestowałam w nieruchomość w Dalmacji i jestem z tego bardzo zadowolona. Wszelkie formalności załatwiła firma Greg Nieruchomości, a ja mogę cieszyć się oryginalnym domem w uroczej Chorwacji 

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX