Ostatnie przed wakacjami Targi Nowy DOM Nowe MIESZKANIE 5 i 6 kwietnia, STADION NARODOWY

Blisko 100 wystawców: deweloperów, spółdzielni mieszkaniowych, banków i pośredników kredytowych oraz agencji nieruchomości. Bez mała tysiąc mieszkań spełniających kryteria nowego rządowego programu Mieszkanie dla młodych oraz bankowe oferty finansowania zakupu mieszkania w programie Mdm, badanie wstępnej zdolności kredytowej, pomoc w wypełnieniu wniosku oraz informacje o wymaganych dokumentach potrzebnych do jego rozpatrzenia, ocena ryzyka zakupu mieszkania. Najnowsze realizacje - prawie połowa mieszkań z targowej oferty ma być oddana do użytkowania jeszcze w tym roku. Atrakcyjne rabaty, niedostępne na co dzień w biurach sprzedaży - nawet do 10%, własne programy dopłat do rat kredytu czy nowe inwestycje oferujące rachunek powierniczy zgodny z wymogami ustawy. Warsztaty, wykłady i prelekcje , czyli Targi Mieszkaniowe Nowy DOM Nowe MIESZKANIE.
Mieszkania Dla Młodych już w sprzedaży

Rządowy program Mieszkanie dla Młodych, funkcjonujący od początku roku, a z którego mogą korzystać osoby do 35 roku życia, w tym single, przy zakupie swojego pierwszego mieszkania kupionego od dewelopera, lub osoby, które zbudują dom jednorodzinny - nabiera coraz większego tempa. Obecnie w programie uczestniczy już osiem banków, województwo mazowieckie plasuje się na drugim miejscu pod względem zaakceptowanych wniosków, do końca lutego kwota dopłat dotycząca kredytów w programie stanowi prawie 10% puli przeznaczonej na obecny rok.

Pomoc państwa zakłada dofinansowanie wkładu własnego, pomoc w spłacie części kredytu lub możliwość odzyskania części VAT za materiały użyte do budowy domu. Przy wypłacie kredytu bank pomniejsza kwotę kapitału o kwotę dopłaty w ramach programu Mieszkanie dla Młodych. Klient zaciąga kredyt w banku komercyjnym, który podpisał umowę z BGK. Po uruchomieniu kredytu bank pomniejsza kwotę kapitału o sumę dofinansowania i zwraca się do BGK o zwrot środków. Ale., żeby skorzystać z programu MDM należy zaciągnąć kredyt w wysokości co najmniej 50% wartości nabywanego mieszkania z minimalnym okresem jego spłaty 15 lat.

Singiel i rodzina bezdzietna dostaną od państwa 10% ceny mieszkania, w Warszawie tj. ok. 25-26 tys. zł. Podstawą obliczenia tej kwoty jest równowartość 50 m2 liczona według ustalonego przez wojewodę wskaźnika średnich kosztów budowy dla danego województwa, miasta wojewódzkiego, a także dla gmin z nim sąsiadujących. Przy czym w pierwszym kwartale 2014 w Warszawie cena mieszkania zakupionego w programie MDM nie może przekroczyć 5 864,5 zł za m2.

Zakup mieszkania to ważna decyzja

Jak wynika z badań przeprowadzonych na trzech ostatnich edycjach Targów Nowy DOM Nowe MIESZKANIE ponad 65% poszukujących własnego M ma nie więcej niż 35 lat i odwiedza Targi w celu zakupu pierwszego własnego mieszkania. Przy czym 61% ankietowanych w tym wieku rozważa zakup mieszkania na rynku wtórnym.

Zdecydowana większość respondentów deklaruje, że mieszkanie powinno mieć dwa lub trzy pokoje. Jego powierzchnia nie powinna być mniejsza niż 40 m2 i nie większa niż 60 m2. Niespełna 1/3 ankietowanych rozważa zakup mieszkania większego: do 80 m2. Przy czym blisko 70% w grupie wiekowej 26-35 jest skłonnych zakupić mieszkanie wykończone pod klucz. Ankietowani są gotowi zapłacić za 1 metr kwadratowy mieszkania 5-7 tys. złotych.

Najpopularniejszymi dzielnicami, według ankietowanych, są kolejno Mokotów, Żoliborz oraz Wola. Chęć zakupu nieruchomości mieszkaniowej w tych właśnie dzielnicach zadeklarowało aż 81% respondentów. Ankietowani nie chcieliby mieszkać na Białołęce (aż 24%) i w Ursusie (15%).

Co ciekawe 86% badanych, przed podjęciem ostatecznej decyzji zakupu mieszkania, poszukuje informacji i opinii o deweloperze. Aż 70% nabywców, dla których marka dewelopera ma znaczenie przy wyborze oferty mieszkaniowej, jest skłonna zapłacić za mieszkanie nieco więcej, ale kupić od dewelopera cieszącego się dobrą opinią na rynku.

W otwartym pytaniu dotyczącym znajomości marki (proszę spontanicznie wymienić trzy znane firmy deweloperskie) uzyskano następujące wyniki: najbardziej znanym deweloperem wśród poszukujących na Targach mieszkania jest Dom Development wymieniany przez respondentów najczęściej na pierwszym miejscu (50% respondentów), na drugim miejscu zaś ex aequo znalazły się JW Construction i Marvipol, kolejne miejsca zajęły Robyg i Budimex.

Badania przeprowadzono na reprezentatywnej grupie osób planujących zakup mieszkania metodą ilościową z udziałem ankietera (badania bezpośrednie face to face) na trzech kolejnych edycjach Targów Nowy DOM Nowe MIESZKANIE w listopadzie 2013, styczniu i marcu 2014 r.

Czy i kiedy będzie taniej?

W powszechnym przekonaniu, mieszkania są zbyt drogie w stosunku do przeciętnych pensji. Jak zmieniła się dostępność mieszkań w Polsce w ciągu ostatnich dziesięciu lat? Czy wzrost kosztów budowy (materiałów budowlanych i robocizny) uzasadniał gwałtowny wzrost cen nowych mieszkań w drugiej połowie poprzedniej dekady? Co się składa na cenę 1 metra kwadratowego mieszkania? Które z jej składników mogą być niższe? - tego można będzie się dowiedzieć w czasie publicznej debaty, która odbędzie się w sobotę 5 kwietnia o godzinie 13.30 na terenie targów. Gospodarzem debaty pod hasłem: Czy nowe mieszkania mogą być tańsze? będzie Marek Wielgo z Gazety Wyborczej.

V Festiwal Wiedzy o Nieruchomościach

Warszawskie Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami - wieloletni patron i partner merytoryczny Targów Nowy DOM Nowe MIESZKANIE po raz kolejny równolegle z targami organizuje: Festiwal Wiedzy o Nieruchomościach dla pośredników w obrocie nieruchomościami, zarządców nieruchomościami, rzeczoznawców, deweloperów, przedstawicieli branży ubezpieczeniowej oraz panele dyskusyjne, z udziałem całego środowiska i mediów. Zróżnicowana tematyka obejmująca zagadnienia: prawo w nieruchomościach, techniki pracy z klientem, nieruchomości komercyjne, niuanse i zasadzki w pracy pośredników, marketing i finansowanie nieruchomości gwarantuje wszystkim zainteresowanym szerokie spektrum praktycznej wiedzy.

Dla wszystkich gości targów Warszawskie Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami w swoim stoisku świadczyć będzie bezpłatne porady prawne, zaprezentuje także zakres czynności pośrednictwa w obrocie nieruchomościami.

Szczegółowy program targów: www.targimieszkaniowe.pl

WSTĘP NA TARGI

5 i 6 kwietnia (sobota-niedziela) w godzinach: 10.00-17.00

STADION NARODOWY, al. Księcia Józefa Poniatowskiego 1

Dogodne wejście bramami 1, 2 oraz 11

Odwiedzający otrzymają m.in.: mapy inwestycji mieszkaniowych w aglomeracji warszawskiej, katalog Mazowieckie Inwestycje Mieszkaniowe, w którym zamieszczone są prezentacje inwestycji znajdujących się aktualnie w sprzedaży z podziałem na dzielnice, dokładne informacje o cenie, metrażu, terminie zakończenia budowy, kontakt do biura sprzedaży i wizualizację budynku. Oraz przewodnik targowy - czytelną broszurę ułatwiającą poruszanie się po stoiskach wystawców i programie wydarzeń towarzyszących.

Dzieciom, które wraz z rodzicami przyjdą na Targi profesjonalną opiekę zapewni przedszkole Echa Leśne.Chcesz kupić mieszkanie z rynku pierwotnego? Zobacz oferty na Domiporta.pl

Wolisz lokal z rynku wtórnego? Sprawdź ogłoszenia w naszym serwisie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej o: