Home Broker wynajmie mieszkania studentom z zagranicy

Home Broker kolejny rok z rzędu będzie pośredniczył w wynajmie mieszkań dla studentów przyjeżdżających do Polski na wymianę, w ramach europejskiego programu Erasmus. W ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Erasmus Student Network, doradcy Home Broker przygotują ofertę mieszkań we wszystkich ośrodkach akademickich, w których znajdują się sekcje ESN Polska.
Home Broker ponownie został wyłącznym partnerem Stowarzyszenia Erasmus Student Network w zakresie zakwaterowania studentów z zagranicy przyjeżdżających studiować na polskich uczelniach. Usługa dostępna jest dla ponad 9000 studentów przyjeżdżających w ciągu roku akademickiego do kilkunastu największych miast Polski (Warszawa, Lublin, Toruń, Wrocław, Poznań, Olsztyn, Gdańsk, Kraków, Gliwice, Katowice, Łódź, Szczecin, Białystok).

Home Broker może zapewnić obsługę studentów w ośrodkach akademickich w całym kraju, dzięki rozbudowanej sieci pośredników nieruchomości w ponad 60 placówkach.

- Studenci przyjeżdżający do Polski na wymianę mają z reguły większy budżet od rodzimych, ok. 1000 zł na osobę. Poszukują też większych 3-5 pokojowych mieszkań. Jest to dobra okazja dla osób posiadających duże lokale na wynajem, na które trudniej znaleźć najemcę. - mówi Michał Bukowski, kierownik działu najmu w Home Broker.

- Analizując ilość dostępnych ofert najmu w serwisie domiporta.pl w popularnych ośrodkach akademickich zaobserwować można, że największa ilość wolnych lokali spełniających oczekiwania studentów z zagranicy znajduje się w Warszawie, jest ich ponad 10 tys. Kolejne miasta z dużym potencjałem wolnych lokali to Kraków i Wrocław, gdzie dostępnych jest średnio po 3 tys. mieszkań. Natomiast Gdańsk, Szczecin, Lublin i Poznań oferują średnio po 1 tys. lokali. Atrakcyjną alternatywą dla młodych osób, które grupowo wynajmują mieszkania są domy, których ceny przy założeniu 1000 zł miesięcznie za osobę, oferują dużą większą przestrzeń życiową i wygodę. - mówi Maciej Górka Ekspert ds. komunikacji i relacji z klientem.

Erasmus Student Network jest ogólnoeuropejską organizacją studencką, której celem jest wspieranie i rozwój programów międzynarodowych wymian studenckich, w tym zwłaszcza Programu Erasmus. Działalność ESN prowadzona jest na trzech szczeblach: międzynarodowym, krajowym oraz lokalnym. W Polsce organizacja funkcjonuje od 1998 roku. Obecnie w ESN Polska działa 33 sekcji we wszystkich najważniejszych ośrodkach akademickich w Polsce. Hasło "Students helping Students" jest mottem organizacji.Chcesz kupić mieszkanie z rynku pierwotnego? Zobacz oferty na Domiporta.pl

Wolisz lokal z rynku wtórnego? Sprawdź ogłoszenia w naszym serwisie

Więcej o:
Komentarze (1)
Home Broker wynajmie mieszkania studentom z zagranicy
Zaloguj się
  • stuntman-mark

    0

    większość zagranicznych studentów jest w lepszej sytuacji finansowej, dlatego taka decyzja Home Brokera nie powinna być zaskoczeniem, a zdecydowanie zasługuje na uwagę ponieważ otworzyli się na nowy segment rynku

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX