Targi Nowy Dom Nowe Mieszkanie - 1 i 2 marca

W dniach 1 i 2 marca na warszawskim Torwarze swoją ofertę zaprezentuje blisko 150 wystawców - deweloperów, spółdzielni mieszkaniowych, banków i pośredników w obrocie nieruchomościami. Wystawcy przedstawią najnowsze realizacje i zaoferują atrakcyjne rabaty, niedostępne na co dzień w biurach sprzedaży. Prawie połowa mieszkań z targowej oferty ma być oddana do użytkowania jeszcze w tym roku. Promocje zapowiadane są we wszystkich targowych stoiskach: rabaty nawet do 10%, własne programy dopłat do rat kredytu czy nowe inwestycje oferujące rachunek powierniczy zgodny z wymogami ustawy. Targi Nowy DOM Nowe MIESZKANIE o kompleksowy przegląd stołecznej oferty domów i mieszkań - nowych i "z drugiej ręki", a także okazja do uzyskania informacji o aktualnych warunkach kredytowych.

Powiało optymizmem

Ceny mieszkań utrzymują się na stałym poziomie, deweloperzy zamierzają wprowadzić na rynek więcej nowych inwestycji, a klienci... przy podobnej cenie za metr kwadratowy poszukują większych mieszkań i o tej samej liczbie pokoi. Banki zapowiadają przyznawanie większej liczby kredytów, przy utrzymującym się poziomie stóp procentowych. A na targach zawsze można kupić nieruchomość na specjalnych, korzystnych warunkach. Oferujący prześcigają się w opracowywaniu strategii promocyjnych: niższe ceny, bonusy w postaci garażu, balkonu lub innego pomieszczenia, wykończenie pod klucz, własne programy dopłat do rat kredytu czy nowe inwestycje oferujące rachunek powierniczy zgodny z wymogami ustawy, aranżacja wnętrza i wiele innych. Każdy znajdzie coś dla siebie. Promocje zapowiadane są we wszystkich targowych stoiskach.

Marcowa edycja targów to nie tylko prezentacja oferty mieszkań z rynku pierwotnego, po raz drugi już pod patronatem Warszawskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami funkcjonuje Centrum Rynku Wtórnego, w którym agencje nieruchomości prezentują oferty mieszkań, domów, działek i gruntów, lokali użytkowych i biurowych, czy nieruchomości komercyjnych we wszystkich dzielnicach Warszawy i okolicach.

Największym zainteresowaniem cieszą się nadal mieszkania dwu- i trzypokojowe, których poszukiwało aż 81% ankietowanych na styczniowej edycji targów w tym roku. Przy czym ponad połowa z nich oczekiwała, że będzie to mieszkanie w granicach 40-60 metrów kwadratowych przy cenie za 1 m2 na poziomie 5-7 tys. zł. Wprowadzona rekomendacja S spowodowała wydłużenie okresu kredytowania na potrzeby liczenia zdolności kredytowej. Zgodnie z nową rekomendacją banki mogą okres kredytowania na potrzeby liczenia zdolności kredytowej wydłużyć o 5 lat. W wyniku tego wielkość dostępnego kredytu wzrośnie średnio o 5%. Ale ta sama rekomendacja od lipca 2014 r. nakazuje bankom udzielanie kredytów w walucie w jakiej klient otrzymuje wynagrodzenie, czyli kredyt w euro może otrzymać tylko zarabiający w euro.

Wykłady, warsztaty, bezpłatne porady

Część wystawiennicza jest uzupełniona programem merytorycznym: wykładami, specjalistycznymi poradami, raportami nt. rynku mieszkaniowego. W trakcie wykładów nie zabraknie dużej porcji wiedzy z zakresu prawa, szczególnej uwadze polecane są zawsze spotkania poświęcone klauzulom niedozwolonym w umowach deweloperskich, usuwaniu negatywnych wpisów w rejestrach bankowych i konsumenckich czy ustawie deweloperskiej. Omawiane będą także: bezpieczne kupowanie na rynku wtórnym i pierwotnym oraz rozliczenia podatkowe przy zakupie i sprzedaży nieruchomości. Zainteresowani dowiedzą się jak korzystnie kupić mieszkanie od dewelopera, z fachowcem obejrzą nowe projekty deweloperskie w Warszawie. Przede wszystkim jednak nie do przecenienia są spotkania z inspektorem nadzoru budowlanego, na których można poznać techniczne wskazówki pomagające w uniknięciu błędów przy odbiorze mieszkania od dewelopera.

Szczególnej uwadze polecana jest publiczna debata dotycząca bezpieczeństwa kupowania mieszkań będących w budowie. W trakcie debaty, która odbędzie się 1 marca na Targach, o godzinie 13.30, a którą poprowadzi dziennikarz Gazety Wyborczej Marek Wielgo, zostaną omówione m.in. także: sprzeczne z prawem zapisy w umowach z deweloperem czy sposoby wyegzekwowania od dewelopera usunięcia wad mieszkania lub budynku.

Szczegółowy program targów: www.targimieszkaniowe.pl

WSTĘP NA TARGI

1 i 2 marca (sobota-niedziela) w godzinach: 10.00-17.00

COS TORWAR, ul. Łazienkowska 6a

Odwiedzający otrzymają m.in.: mapy inwestycji mieszkaniowych w aglomeracji warszawskiej, katalog Mazowieckie Inwestycje Mieszkaniowe, w którym zamieszczone są prezentacje inwestycji znajdujących się aktualnie w sprzedaży z podziałem na dzielnice, dokładne informacje o cenie, metrażu, terminie zakończenia budowy, kontakt do biura sprzedaży i wizualizację budynku. Oraz przewodnik targowy - czytelną broszurę ułatwiającą poruszanie się po stoiskach wystawców i programie wydarzeń towarzyszących.Szukasz mieszkania? Sprawdź nasze ogłoszenia

Chcesz wynająć mieszkanie? Odwiedź Domiporta.pl