Mapa mieszkań MdM: Warszawa i okolice

Gdzie szukać mieszkań, których metraże nie przekraczają 75 m kw., a cena za m kw. nie jest wyższa niż 5 865 zł w Warszawie lub 4 404 zł w gminach do niej przylegających? Podpowiadamy.
Około 14 proc. mieszkań w stolicy spełnia kryteria programu "Mieszkanie dla Młodych" - takie dane wynikają z analiz Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. Wybór jest skromny, bo średnia cena transakcyjna dla Warszawy wynosi ponad 7 tys. zł, a limit cenowy MdM to dokładnie 5 864,65 zł. Deweloperzy zapowiadają poszerzenie oferty. My tymczasem już teraz wzięliśmy pod lupę Warszawę i jej okolice.

Bemowo

Lokale spełniające kryteria programu będzie można znaleźć na osiedlu Young City. - W naszym warszawskim portfolio w limitach MdM mieszczą się mieszkania zlokalizowane w III oraz IV etapie Young City, gdzie ceny zaczynają się dokładnie od kwoty 5 865 zł - mówi Oscar Kazanelson, przewodniczący rady nadzorczej ROBYG.

Osiedle składa się z czteropiętrowych budynków. Obecnie w sprzedaży jest około 300 mieszkań. W przyszłości zaledwie kilkaset metrów od osiedla będzie przebiegała trasa drugiej linii metra.

Białołęka

Na Białołęce warto zajrzeć do dwóch inwestycji warszawskiego dewelopera - firmy Dolcan:

Osiedla Kamyk Zielony, gdzie I część inwestycji jest już gotowa i posiada pozwolenie na użytkowanie

Osiedla Konik Polny, gdzie zakończony został etap zerowy i pierwszy (w tej chwili czekają one na tylko na pozwolenia); ceny zaczynają się tu od 5 tys. zł za m kw.

Na obu osiedlach znajdziemy dwu- i trzypokojowe mieszkania o metrażu od 46 m kw. Dodatkowo większość lokali ma ogród.

Mieszkania kwalifikujące się do dofinansowania posiada również J.W. Construction. Obie inwestycje - Lewandów Park i Zielona Dolina - są oddane do użytku. Pierwsza z nich przy ul. Lewandów posiada dwu- i trzypokojowe mieszkania o powierzchni od 29 do 57 m kw. w cenie od 5,5 zł za m kw. Przy ul. Zdziarskiej ceny mieszkań zaczynają się od 4,6 tys. zł. W ramach programu już teraz można kupić mieszkanie jednopokojowe.

Rembertów

Dla Rembertowa w ofercie Dolcan znajdziemy:

Rudy Rydz III - osiedle będzie gotowe w czerwcu 2014r.; powstanie tu 18 funkcjonalnych mieszkań w budynkach o niskiej zabudowie, z mieszkaniami o powierzchni od 61 m kw.

Rudy Rydz Las - obecnie na zaawansowanym etapie budowy.

Ursynów

W inwestycji Central Park Ursynów przy ul. Kłobuckiej do programu MdM kwalifikuje się siedem dwupokojowych mieszkań. Lokal o powierzchni 59 m kw. kosztuje ok. 406 tys. zł. Większy, o metrażu 62 m kw. - ok. 430 tys. zł, a największy - 71 m kw. niecałe 490 tys. Aktualnie realizowany pierwszy etap budowy osiedla (składający się z pięciu budynków) zostanie zakończony w IV kwartale 2015 r. Docelowo Marvipol wybuduje tu 23 budynki. - Koszt miejsca garażowego wynosi 25 tys. zł, a schowka lokatorskiego 7 tys. zł - mówi Michał Pawelec, doradca klienta z Marvipol. Do końca stycznia deweloper ma dodatkową promocję - klient zapłaci o 15 proc. mniej od kwot z cennika.

Wawer

Mieszkania spełniające kryteria MdM do sprzedaży w Wawrze wprowadzi wiosną Budimex Nieruchomości. Docelowo powstanie 138 lokali mieszkalnych oraz 6 lokali usługowych.

Wilanów

Osoby zainteresowane zakupem mieszkania w Wilanowie powinny zapoznać się z ofertą firmy ROBYG. W ramach inwestycji Osiedle Królewskie przy al. Rzeczpospolitej na ponad 4-hektarowej działce powstanie 600 mieszkań. Deweloper będzie powiększał ofertę. - Kupiliśmy kolejną działkę na Wilanowie, a w planach na lata 2012-2014 mamy dalszy zakup gruntów w tej oraz innych dzielnicach: na Żoliborzu, Bielanach, Woli i Ochocie - wylicza Kazanelson.

Włochy

Wybór mieszkań MdM - póki co wirtualny - jest na osiedlu Tęczowe II. Jego realizację Dolcan rozpocznie w tym roku. Będzie to wielorodzinne osiedle o niskiej, dwupiętrowej zabudowie.

Marki

Pod miastem powstaje osiedle Pasikonik, firmy Dolcan. Deweloper jeszcze nie zdradza szczegółów.

Ząbki

Mieszkania kwalifikujące się do programu MdM posiada LC Corp na Osiedlu Powstańców 33 (to również nazwa ulicy przy której znajduje się osiedle). - W ramach II etapu powstają cztery 4-piętrowe budynki, w których znajdzie się łącznie 221 mieszkań. Zakończenie budowy zaplanowane jest na III kwartał bieżącego roku. W ramach MdM proponujemy mieszkania 3-pokojowe o powierzchni około 70 m kw. - mówi Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp. - Aby mieszkanie można było kupić ze wsparciem rządowego programu, jego cena za m kw. nie może być wyższa w podmiejskich inwestycjach niż 4404,84 zł i w takiej też cenie oferujemy mieszkania w ramach inwestycji w Ząbkach - dodaje.

Deweloper planuje jeszcze w tym roku rozpoczęcie prac przy 5-6 nowych projektach w Warszawie i realizację kolejnych etapów inwestycji. Czy znajdą się w nim mieszkania w ramach MdM? Tego wyrokować nie chce, bo limity w programie zmieniają się co pół roku. Dodaje jednak, że z uwagi na dużą liczbę inwestycji oferta powinna się powiększyć.

Chcesz kupić mieszkanie z dopłatą? Zobacz oferty na Domiporta.pl

Więcej o: