Jak zaaranżować niedużą łazienkę

Kiedy mieszkasz na małym metrażu jednym z priorytetów jest zmaksymalizowanie przestrzeni. Wbrew powszechnemu przekonaniu, możemy przechowywać rzeczy w szykowny sposób i skutecznie zapanować nad bałaganem. Popularność programów o porządkowaniu i organizowaniu przestrzeni, pozwala nam czerpać inspirację do tego jak najlepiej radzić sobie z nadmiarem przedmiotów.
Jeśli potrzebujesz pomocy aby ruszyć z miejsca, oto kilka rad na to jak zapanować nad swoją łazienką.

Ostra selekcja

Łazienka, jest wspaniałym miejscem do przechowywania przypadkowych przedmiotów, których tak naprawdę nie potrzebujemy. Jednym z najlepszych sposobów na rozpoczęcie procesu organizowania przestrzeni jest zmniejszenie liczby rzeczy. Przejrzyj wszystkie kosmetyki i zacznij wyrzucać wszystkie przeterminowane, lub zużyte produkty. Jeśli nie wiesz czy dany przedmiot należy zachować czy wyrzucić, przypomnij sobie kiedy go ostatnio używałeś. Są duże szanse, że nie używasz go na tyle często aby go było warto zachować.

Kosze i pojemniki

Kiedy już oczyściłeś przestrzeń ze zbędnych przedmiotów, nadszedł czas aby się zastanowić gdzie przechować to co zostało.

Pogrupuj kosmetyki według ich przeznaczenia, np. produkty do pielęgnacji włosów, lakiery i odżywki po paznokci i tak dalej. Włóż te przedmioty do dekoracyjnych koszy lub ładnych pojemników aby mieć do nich łatwy i szybki dostęp.

Uporządkuj szafkę pod zlewem

Nie ważne czy masz pojedynczą czy podwójną szafkę, musi być odpowiednio zorganizowana. Oprócz koszy i pojemników, zakup organizatorów do szuflad jest doskonałym pomysłem. To pozawala by przedmioty takie jak szczoteczka do zębów lub inne drobne drobiazgi, które mają być dostępne, nie gubiły się pośród innych.

Wykorzystaj drzwi

Przy urządzaniu małej przestrzeni dobrą zasadą jest optyczne jej wydłużanie np. poprzez zamocowanie dekoracyjnych haczyków na drzwiach i powieszenie dodatkowych ręczników, szlafroków i ubrań. Im więcej powiesz, tym mniej musisz się martwić o rzeczy zabierające cenne miejsce na podłodze.

Półki

Przestrzeń nad WC jest często traktowana jako "martwa", ale nie musi tak być. Na rynku jest ogromy wybór półek, które można zawiesić nad toaletą. Nadadzą one naszej łazience głębi, pod warunkiem, że ich nie przeładujemy.

Mniej znaczy więcej

W małej łazience utrzymanie pustych blatów jest koniecznością, aby wyglądała ona na uporządkowaną i przestronną, gdyż twoje blaty jako pierwsze są w zasięgu wzroku.#Szukasz mieszkania z rynku wtórnego? Sprawdź ogłoszenia w naszym serwisie

Wolisz lokal z rynku pierwotnego? Zobacz oferty na Domiporta.pl

Więcej o: