Cena mieszkania z licytacji

Na cenę mieszkania wystawionego na licytację, podobnie jak w przypadku cen rynkowych, wpływ mają takie czynniki jak: lokalizacja, powierzchnia, piętro, standard wykończenia mieszkania. Nie bez znaczenia jest również rok budowy budynku i sąsiedztwo.
Jedną z najważniejszych zalet, jeśli nie przesądzającą o powodzeniu tego typu rodzaju nabycia nieruchomości, jest cena licytowanegomieszkania lub domu. Przypomnieć trzeba, że jest to 3/4 a następnie 2/3 ceny oszacowania. Czym jednak jest owa cena oszacowania? W jaki sposób jest ustalana? Czy można w jakiś sposób na nią wpłynąć?Czy można w jakiś sposób na nią wpłynąć? Na te pytania odpowiemy poniżej.

Zgodnie z przepisem art. 942 k.p.c. po upływie terminu określonego w wezwaniu dłużnika do zapłaty długu, komornik na wniosek wierzyciela dokonuje opisu i oszacowania. Przepis ten zawiera pewne uproszczenie, bowiem w rzeczywistości opis i oszacowanie są sporządzane przez biegłego uprawnionego do szacowania nieruchomości. Takiej wyceny nie dokonuje się jedynie w sytuacji, gdy w ciągu ostatnich sześciu miesięcy przed zajęciem wartość mieszkania była już szacowana w sposób, który odpowiada wymogom wskazanym w odrębnych przepisach. Czytaj cały tekst na Komunikaty.pl

Chcesz kupić mieszkanie z rynku wtórnego? Zobacz oferty na Domiporta.pl

Interesuje Cię mieszkanie z rynku pierwotnego? Odwiedź nasz serwis

Więcej o: