Piaseczno prawie jak Warszawa?

Przy ul. Nadarzyńskiej w Piasecznie powstanie trzypiętrowy dom. Inwestor - tak jak wielu innych deweloperów z tego rejonu - przekonuje, że to miasto jest już prawie dzielnicą Warszawy. ?Prawie? robi jednak dużą różnicę.
Inwestycja "Apartamenty Nadarzyńska" powstanie w pobliżu skrzyżowania Nadarzyńskiej i ul. Wojska Polskiego. Trzypiętrowy dom zaprojektowany przez pracownię Sweco stanie tuż obok delikatesów Alma, nieopodal rzeczki Perełka. Po drugiej stronie Nadarzyńskiej znajduje się stacja kolejki wąskotorowej. W budynku znajdzie się 101 mieszkań o metrażach od 27 do 93 m kw. Mieszkania będą miały minimum 260 cm wysokości, a niektóre mieszkania na parterze - 392 cm. Wszystkie będą posiadały loggie, balkony lub tarasy. W mieszkaniach wielopokojowych przewidziano możliwość połączenia kuchni z pokojem dziennym oraz przyjęto zasadę oddzielenia strefy dziennej mieszkania (kuchnia z salonem i w.c.) od strefy nocnej.

Dom będzie wyniesiony o pół kondygnacji ponad poziom gruntu. To dlatego, że w tym rejonie dość płytko występują wody gruntowe. Tylko częściowo zagłębiony pod ziemię będzie dwukondygnacyjny parking. Na jego stropie urządzone zostanie wewnętrzne patio, do którego dostęp będą mieć niektóre mieszkania na pierwszym piętrze.

Budowa rozpocznie się na początku września. Budynek ma być oddany do użytkowania w kwietniu 2014 r. Ceny mieszkań zaczynają się od 5,5 tys. zł za m kw. i dochodzą do ponad 6,6 tys. za metr. Cena miejsca w garażu to prawie 20 tys. zł.

To ceny porównywalne z tymi w inwestycjach na obrzeżach Warszawy, np. w Miasteczku Wilanów czy na osiedlu Wilno na Targówku, zaś nieco powyżej piaseczyńskiej średniej. Metr kwadratowy mieszkania kosztuje tu średnio od 5,1 tys. do 5,9 tys. zł. Są jednak odstępstwa: na gotowym od końca 2009 r. osiedlu Kwiaty Polskie firmy As-Bud przy Pawiej mieszkania kosztują od 4,4 tys. do 5,1 tys. zł za m kw. Z kolei w rozpoczętej niedawno inwestycji Prestige Tower przy ul. Jarząbka ceny wahają się od 4,6 tys. do 5,6 tys. zł za m kw. To jeden z najwyższych budynków w Piasecznie - ma 18 pięter. Inwestor, firma Prestige, chwali się z przesadą, że mieszkania na najwyższych kondygnacjach oferują widok na "lasy Zalesia i panoramę centrum stolicy". Tak naprawdę widać stamtąd bloki pobliskich domów na Osiedlu Róż i Osiedlu Słowicza oraz tory kolejowe.

Niektóre inne powstające inwestycje, to m.in.: (Osiedle Bema firmy Arche przy ul. Bema - ma być gotowe na początku 2014 r. (od 5,5 tys. zł za m kw.), (inwestycja przy ul. Poniatowskiego firmy Klinkier Bud - ma być gotowa jesienią (ceny - od 5,8 tys. do 6,2 tys. zł za m kw.), (Akacjowy Zakątek spółki Przedsięwzięcie Inwestycyjne przy ul. 1 Maja - też ma być gotowe jesienią, ale przyszłego roku, ceny (od 5,5 tys. do ponad 6,6 tys. zł za m kw.).

Firma Prestige przekonuje, że Piaseczno to "alternatywa dla ludzi młodych. Wygrywa w rankingu dojazdu do centrum dzięki sprawnej komunikacji szynowej i komunikacji nocnej oraz cenowym". Po podobny argument sięga inwestor Apartamentów Nadarzyńska - firma Saba Consulting. Przekonuje, że Piaseczno jest czymś w rodzaju "swoistej dzielnicy Warszawy", choć jednocześnie ma swój kameralny klimat.

Deweloper chwali bardzo dobrze funkcjonującą komunikację, do której zalicza szybką kolej miejską. Ponadto wspomina on też o budowie tzw. Puławskiej-Bis, która ma lepiej skomunikować Piaseczno z Warszawą. To argumenty bardzo mocno przesadzone: kolej SKM na razie do Piaseczna nie jeździ, plany przedłużenia jej zasięgu są bardzo niekonkretne. Do Warszawy można dojechać składami Kolei Mazowieckich z dworca oddalonego o nieco ponad kilometr od Apartamentów Nadarzyńska. Do stolicy kursują też miejskie autobusy 709 i 727, które jednak w godzinach szczytu grzęzną na kompletnie zakorkowanej Puławskiej. Trzeba to uwzględniać planując wyprawę do kina, teatru czy muzeum w stolicy, bo w Piasecznie ich nie ma. Budowa Puławskiej-bis jest "w lesie" - urzędnicy planują tę inwestycję nie wcześniej niż za pięć lat. Dlatego mieszkanie w Piasecznie to dobre rozwiązanie dla kogoś, kto zamierza tu mieszkać i pracować, a nie tylko wracać na noc.

Sprawdź oferty sprzedaży mieszkań z rynku pierwotnego w Piasecznie na Domiporta.pl

Więcej o:
Komentarze (4)
Piaseczno prawie jak Warszawa?
Zaloguj się
  • allbdo

    Oceniono 3 razy 3

    gratuluję, kolejny "mądry" inaczej developer. Nawciskają tych blokowisk, które to teraz nazywają apartamentami w tereny zielone i miasto staje się co raz brzydsze, co raz bardziej przeludnione a przez to komunikacja po nim jak i dojazdy do wawy to tragedia... Do tego ceny od 5600zł/mkw - co to ma być?! W tej lokalizacji to max 4000-4200zł/mkw.

  • Gość: marek budner

    Oceniono 1 raz 1

    UWAGA INWESTOR NIEWIARYGODNY .............................................

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX