Dworzec na Dębcu będzie pokolorowany. Przez artystę

W sobotę przemalowana zostanie stacja PKP na Dębcu. Na ścianach budynku powstanie "Gąszcz" warszawskiego artysty Pawła Kozłowskiego "Swanskiego".
Poznań to pierwsze miasto, objęte drugą edycji akcji firmy Dulux: Let's Colour. Jej celem inicjatywy jest ożywianie miejsc, w których na co dzień żyjemy. Dworzec kolejowy Poznań Dębiec zmieni się zgodnie z projektem znanego artysty grafika - Pawła "Swanskiego" Kozłowskiego. Ale w sobotę o godz. 11 na Dębcu za pędzle i wałki chwycić może każdy i wspólnie z artystami pomalować obiekt. Za płótno posłuży cała elewacja dworca przy ul. Rydzyńskiej.

"Swanski" działa w obszarze grafiki, designu oraz animacji i na co dzień wykonuje wielkoformatowe malunki w przestrzeni miejskiej. Tym razem jego praca jest symbolicznym studium natury. - Projekt oddaje charakterystyczny dla mnie styl. Zależało mi, by uchwycić w nim niezwykłość natury - tego, jakimi prawami się rządzi i w jaki sposób przenikają się nawzajem jej poszczególne elementy. Na ścianach poznańskiego dworca pojawi się zatem metaforyczny "Gąszcz", który jest niezależny, samowystarczalny, jest zarówno początkiem, jak i końcem. Dodatkową inspiracją byli dla mnie ludzie, którzy wezmą udział w tworzeniu malunków. To właśnie oni nadają inicjatywie lekko nieoczekiwany element, który wraz z moimi szkicami pozwoli stworzyć końcowy efekt - mówi Paweł "Swanski" Kozłowski.

Polska jest jednym z ponad 20 krajów, w których realizowano projekt Dulux Let's Colour. Do tej pory wspólne malowanie przestrzeni publicznej odbyło się m.in. w Brazylii, Francji, Anglii, Turcji, Indiach oraz RPA. W zeszłym roku w ramach polskiej edycji akcji artyści odmienili dworce kolejowe w Warszawie, Sopocie oraz Krakowie, a także ogrodzenie wrocławskiego zoo.

Początek malowania w sobotę o godz. 11.

Więcej o: