Ruszyła budowa "Nowej Dany" w Szczecinie

Planowana wysokość obiektu to 125 metrów, co uczyni Nową Danę najwyższym budynkiem na linii Berlin - Szczecin - Gdynia.


Powierzchnia użytkowa Nowej Dany to ok. 34 tys. m kw. Budynek będzie posiadał 25 kondygnacji naziemnych i 3 podziemne, przeznaczone na parking z niemal 400 miejscami. Trwają już prace nad komercjalizacją przestrzeni nowej inwestycji. Większość powierzchni Nowej Dany stanowić będzie część biurowa. Każde z pięter będzie miało 700 m kw. zostało tak zaplanowane, by mogło służyć jako samodzielne pomieszczenie dla średniej wielkości firmy.

Na niższych kondygnacjach znajdą się również lokale handlowe dedykowane prestiżowym markom, nieobecnym do tej pory w Szczecinie. Projekt zakłada ponadto obecność kilku sal konferencyjnych. W Nowej Danie zaplanowano nie tylko część biurową, ale również tę dla mieszkańców i turystów. Mowa o tarasie widokowym, Fitness Clubie, a także zlokalizowanej na najwyższym piętrze ekskluzywnej restauracji. Poza tym budynek ma służyć szeroko rozumianym potrzebom miasta, oferta zostanie skierowana także dla zagranicznych gości, co wpisuje się także w strategię Szczecina, jako centrum usług outsourcingowych.

Inwestorem "Nowej Dany" jest J.W. Construction Holding. - Tak jak zapowiadaliśmy powiększamy portfel komercyjnych inwestycji. Tym razem startujemy z prestiżowym projektem, który dzięki nowoczesnemu charakterowi i imponującym rozmiarom stanie się nie tylko naszą wizytówką, ale także wizytówką miasta i całego regionu - mówi Tomasz Panabażys, wiceprezes zarządu.

Budynek już teraz budzi ogromne zainteresowanie. Jest to na tyle niecodzienne wydarzenie, że wielu mieszkańców nie wierzy w fakt zrealizowania tak dużego i prestiżowego projektu w ich mieście. Przeprowadzone analizy rynku pokazują tymczasem, że Szczecin dorósł już do przestrzeni na tak wysokim poziomie. - Biorąc pod uwagę wysokość budynku, będzie to ważny punkt na mapie turystycznej Szczecina i całego województwa - komentuje Piotr Misiło z J.W. Construction Holding.