Ruszyła budowa Apartamentów Wielicka

Warszawski deweloper rozpoczął budowę pierwszego osiedla w Krakowie. Spółka planuje już kolejne inwestycje w tym mieście
Apartamenty Wielicka to zespół pięciu budynków mieszczących 350 mieszkań. Najmniejsze kawalerki będą miały powierzchnię od 24 m kw., największe będą mieszkania o powierzchni 122 m kw. Plany lokali opracowane przewidują duże przeszklenia oraz balkony. W środku zespołu budynków zaplanowano wewnętrzne zielone patio. Całość została zaprojektowana w stylu modernizmu przez studio Oleksy & Polaczek.

Inwestycja położona jest w bezpośrednim sąsiedztwie zespołu pałacowo-parkowego Anny i Erazma Jerzmanowskich, znanego z urokliwych alei spacerowych oraz kameralnego placu zabaw dla najmłodszych. Jak przekonuje inwestor największym zainteresowaniem cieszą się lokale o mniejszych metrażach, mieszkania dwupokojowe i te zlokalizowane blisko parków. Niebagatelną rolę odgrywa oczywiście cena. Ceny mieszkań rozpoczynają się od 5700 zł brutto za mkw. Deweloper zapewnia, że ponad 90 proc. mieszkań kosztuje poniżej kwoty 500 tys. zł.

Do tej pory spółka WAN przez 15 lat realizowała projekty mieszkaniowe i biurowe przede wszystkim w Warszawie oraz w Trójmieście i na Mazurach. Teraz inwestor zdecydował się na nowy rynek. Dlaczego? - Dawna stolica Polski jest bardzo atrakcyjnym regionem zwłaszcza pod inwestycje mieszkaniowe. W Krakowie widzimy duży potencjał. Wierzę, że Apartamenty Wielicka z sukcesem zapoczątkują naszą szeroką działalność na rynku krakowskim - mówi Lechosław Mituła, prezes zarządu WAN SA.