Najdroższy apartament w Krakowie i w Polsce [ZDJĘCIA]

Dawid Hajok
24.09.2013 11:00
A A A
Ma prawie 700 m kw. powierzchni, zabytkowe polichromie i widok na Wawel. Jego cena wywoławcza to - bagatela - 20 mln zł. Najdroższy apartament w Polsce trafi niebawem pod młotek milionerów.
Apartament Królewski powstaje w XIX-wiecznym skrzydle zabytkowych, poklasztornych zabudowań z XVI w., przy skrzyżowaniu ulic Koletek i Sukienniczej. W 2003 roku obiekt wraz z działką został kupiony przez Angel Poland Group i obecnie powstają w nim apartamenty Angel Wawel wraz z penthousem - Apartamentem Królewskim.

To unikat na skalę europejską. Po wykonaniu wszystkich prac związanych z renowacją będzie to największy penthouse w Polsce. Jednak nie wielkość jest jego największym atutem. - Lokalizacja, przestrzeń i duch tego miejsca oraz niezwykła staranność projektu sprawiają, że będzie to wyjątkowa przestrzeń mieszkalna - mówi Shachar Samuel, współwłaściciel Angel Poland Group. - Apartament Królewski to ukoronowanie naszej pracy nad Angel Wawel - dodaje inwestor.

Polichromie, witraże...

Jego ściany i sufit zdobią przepiękne malowidła ścienne, wykonane przez artystę międzywojennego, Jana Bukowskiego. Spod jego pędzla wyszła m.in. część polichromii w kościele Mariackim w Krakowie. Zachowały się także okna witrażowe, z których roztacza się widok na Wawel.

Wszystkie elementy zabytkowe takie jak drewniane sklepienie, drzwi, polichromie, witraże i drewniana galeria, zostaną gruntownie odrestaurowane. Ze względu na nadzór konserwatorski, wszelkie prace przy renowacji wykonywane będą przez specjalistów w zakresie konserwacji zabytków i dzieł sztuki.

ANGEL WAWEL MOVIE from REAKTOR48 on Vimeo.Apartament składać się będzie z czterech kondygnacji o całkowitej powierzchni użytkowej około 700 m kw. Na parterze zaplanowano hol wejściowy, strefę dla służby z osobnym wejściem, dwie sypialnie oraz strefę rekreacji i spa z sauną, jacuzzi, strefą fitness i kinem domowym, a także indywidualnie zaprojektowany taras od strony południowej. Na pierwszym piętrze znajdą się trzy sypialnie z własnymi łazienkami oraz biblioteka. Na kolejnym piętrze (dawna kaplica) deweloper zaplanował strefę dzienną - salon i jadalnię połączoną z kuchnią. Najwyższy poziom Apartamentu Królewskiego zajmie gabinet z wyjściem na zabytkową galerię znajdującą się nad przestrzenią dawnej kaplicy. Wszystkie cztery kondygnacje apartamentu skomunikowane zostaną prywatną windą i klatką schodową. Apartament Królewski posiadać będzie również osobne, zamknięte miejsce parkingowe w garażu podziemnym, a mieszkańcy będą mogli liczyć na całodobową usługę konsjerża.

Między ul. Koletek, Sukienniczą i Dietla

Projekt apartamentu powstał w pracowni Gottesman - Szmelcman jako propozycja funkcjonalnego rozplanowania wnętrz. Potencjalny nabywca może go jednak przekształcić według własnego uznania. Aby zapewnić przyszłym mieszkańcom pełną swobodę w wyborze elementów wyposażenia, Apartament Królewski nie zostanie wykończony "pod klucz". Na życzenie nabywcy apartament może zostać zaaranżowany według istniejącego projektu paryskiego biura Gottesman - Szmelcman lub wybranego przez siebie architekta.

Zachowanie zabytkowego charakteru Apartamentu Królewskiego oraz liczne udogodnienia, uczynić mają z niego najbardziej unikalną przestrzeń mieszkalną nie tylko w kraju, ale także w tej części Europy.

Kompleks, w którym powstaje Apartament Królewski, wypełni przestrzeń między ul. Koletek, Sukienniczą i Dietla. W zależności od skrzydła, budynek będzie się składał z pięciu lub sześciu kondygnacji naziemnych oraz dwóch podziemnych, przeznaczonych na parking dla mieszkańców. Znajdzie się w nim 235 apartamentów o różnej powierzchni i możliwościach adaptacyjnych. Wszystkie mieszkania zostaną wyposażone w systemy klimatyzacyjne oraz ogrzewanie podłogowe. Każdy z kupujących będzie miał możliwość zamówienia indywidualnego projektu wnętrza autorstwa Macieja Zienia lub Mobius Design Studio.

Sala kinowa, siłownia, basen

Mimo ekskluzywnych marek studiów projektanckich i idących za nimi dość wysokich cen (średnia cena metra kwadratowego w inwestycji wynosi ok. 15 tys. zł), inwestor, firma Angel Poland Group, nie ma problemów ze znalezieniem nabywców mieszkań. Przedsprzedaż Angel Wawel rozpoczęła się w grudniu 2012 r. Do dziś sprzedano połowę apartamentów.

Przedstawiciele inwestora nie kryją zadowolenia. - Jesteśmy zachwyceni tak dobrymi wynikami - mówi Małgorzata Nowosielska, dyrektorka marketingu i sprzedaży w Angel Wawel. - Wszystkie kupione w przedsprzedaży mieszkania zostały nabyte przez indywidualnych klientów, co dowodzi wielkiego zaufania, jakim nas obdarzyli - zapewnia.

Oprócz wysokiego standardu wykończenia całości, mieszkańcy będą mogli liczyć również na wiele dodatkowych udogodnień, wśród których znajdą się m.in. sala kinowa, a także siłownia, basen, sauna, piwnica z winami, bar, pokój cygar czy pokój zabaw dla dzieci.

Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE