Nie sprzedają dziury w ziemi

Choć na działce przy ul. Rolnej dobiega końca budowa czterech dwupiętrowych domów, to sprzedaż znajdujących się w nich mieszkań zacznie się dopiero w wakacje.
Inwestycja o nazwie Osiedle Pustułeczki powstaje na działce pomiędzy ul. Rolną, Pustułeczki i Makolągwy. To cztery dwupiętrowe domy zaprojektowane przez pracownię Szcześniak Denier Architekci. Są zaprojektowane na oddzielnych działkach, łączy je wspólny garaż podziemny z jednym wspólnym wjazdem od ulicy Makolągwy. Każdy z budynków ma bezpośredni dostęp do drogi publicznej. Budynki wyposażone są w windy obsługujące wszystkie kondygnacje (od garażu do drugiego piętra).

Łącznie w budynkach będzie 18 apartamentów o powierzchniach od 80 do 160 m kw. oraz cztery lokale typu studio o powierzchniach od 47 do 73 m kw. Zaprojektowano je tak, by - jak deklaruje deweloper - zapewnić maksimum wygody i funkcjonalności. Mieszkania na parterze posiadają ogródki przydomowe o średniej powierzchni ok. 100 m kw. Dla każdego mieszkania zaprojektowano oddzielne pomieszczenie gospodarcze z kotłem c.o. znajdujące się na tym samym poziomie, co mieszkanie, i dostępne z klatki schodowej. Wewnątrz osiedla, które będzie ogrodzone, zaplanowano wspólny teren zielony z placem zabaw dla dzieci. Ceny m kw. wahają się od nieco ponad 10 tys. do ok. 14,4 tys. zł. Ceny całych lokali wynoszą od 586 tys. zł do 1 mln 876 tys. zł.

Inwestorem osiedla jest Polimex-Mostostal Development, spółka deweloperska koncernu budowlanego Polimex Mostostal (w Warszawie budował m.in. stadion Legii, buduje także Muzeum Historii Żydów Polskich oraz prowadzi przebudowę dawnego Prudentialu na kompleks biurowo-hotelowo-apartamentowy). Choć budowa jest już zaawansowana, spółka nie rozpoczęła jeszcze sprzedaży mieszkań. Wzory umów sprzedaży będą gotowe w ciągu kilku tygodni, apartamenty na rynek trafią w wakacje. Osiedle ma być gotowe pod koniec roku.