Widać już pierwsze warszawskie soft lofty

Na skrzyżowaniu ul. Woronicza i Racjonalizacji można już zobaczyć pierwsze cztery dwupoziomowe lofty, w których w najbliższych miesiącach powstaną mieszkania pokazowe. Inwestycja Woronicza Qbik to pierwszy w Warszawie apartamentowiec stylizowany na lofty.
7,2 tys. m kw. szkła, 2,4 tys. m kw. egzotycznego drewna, 550 tys. sztuk ręcznie formowanych, klinkierowych cegieł i 35 550 m sześc. betonu. Takie ilości materiałów ma pochłonąć budowa stołecznych soft loftów.

W inwestycji Woronicza Qbik ukończone zostały wszystkie kondygnacje, pojawiają się też pierwsze fragmenty nietypowej elewacji. - Budynek o klasycznej architekturze nie pasowałby do tej części miasta. Postawiliśmy na odważną i nowoczesną konstrukcję. Część kompleksu od ulicy Woronicza zakryje szklana fasada z widocznymi elementami konstrukcji z metalu, drewna i betonu. Elewacja pozostałych części inwestycji wykonana będzie z cegły klinkierowej i płytek ceramicznych - mówi Jeroen van der Torlen, dyrektor zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią.

Szklane elementy zajmą aż 37 proc. powierzchni całej elewacji budynku i mają się stać jego wizytówką. Istotnym elementem wyglądu zewnętrznego Woronicza Qbik mają być okna. Wykonane z drewna egzotycznego, osłonięte od zewnątrz nakładkami aluminiowymi, będą całkowicie odporne na warunki atmosferyczne. Okna w mieszkaniach dwupoziomowych wyróżni dodatkowo niestandardowa wysokość dochodząca nawet do 6 m.

Woronicza Qbik to kompleks składający się z czterech budynków o zróżnicowanych wysokościach. W najwyższych miejscach Woronicza Qbik będzie liczył jedenaście, dziesięć, osiem lub sześć pięter. W inwestycji powstanie 350 mieszkań, w tym 187 dwupiętrowych soft loftów oraz 167 mieszkań jednopoziomowych. Przyszli mieszkańcy mają lokale o bardzo zróżnicowanym metrażu - od 32 do 206 m kw.

Niekonwencjonalny wygląd budynku daje projekt międzynarodowej pracowni Investment Environments (INVI).

Między budynkami powstanie zaciszne patio i punkty usługowo-handlowe. Mieszkańcy będą mogli skorzystać z klubu fitness i siłowni, zjeść w eleganckiej restauracji, a dzień rozpocząć od porannej kawy na parterze rezydencji.

Ceny mieszkań zaczynają się od 8,5 tys. zł za m kw. Biuro sprzedaży znajduje się w siedzibie Ghelamco, w biurowcu Trinity Park I przy Domaniewskiej. Termin ukończenia prac związanych z budową elewacji przewidywany jest na koniec września 2011 r.

Inwestycja przy ul. Woronicza jest pierwszym kompleksem mieszkaniowym stworzonym w koncepcji soft loftów, czyli mieszkań o charakterze tradycyjnych loftów, ale budowanych od podstaw. Projekt - jak tłumaczy inwestor - łączy w sobie industrialną architekturę z wysokim standardem i komfortem nowoczesnego budownictwa.

Czytaj również:

Lofty budzą się z uśpienia

Pierwszy soft-loft prawie skończony