Nowe osiedla wśród biurowców na Służewcu

Mimo - a może dzięki - wygaszeniu programu ?Rodzina na swoim?, sprzedaż mieszkań idzie całkiem nieźle. Dlatego już zaczynamy sprzedaż mieszkań na osiedlach, które miały trafić na rynek dopiero w wakacje - mówią szefowie firmy Ronson Development.
Według Andrzeja Gutowskiego, szefa marketingu firmy Ronson Development, mimo wygaszenia rządowego programu dopłat do kredytów "Rodzina na swoim", rynek zachował się inaczej niż oczekiwano - nie ma marazmu, wyczekiwania ze strony klientów.

- Niskie stopy procentowe, atrakcyjny kredyt złotowy i obniżki pozwoliły na utrzymanie wyniku sprzedażowego na poziomie tylko nieznacznie niższym niż w ubiegłym roku. Pojawiło się sporo klientów gotówkowych. Opłacalność depozytów drastycznie spadła, jakimś rozwiązaniem jest inwestowanie w mieszkania - uważa. I przekonuje, że jego firmie, która stroniła od segmentu mieszkań najtańszych i programowo unikała inwestowania na Białołęce, likwidacja rządowego programu dopłat wręcz pomogła.

- Z naszych obserwacji wynika, że po wygaszeniu tego programu mocno spadła sprzedaż mieszkań na Białołęce. Klienci nie bardzo widzą powód, by za nieco tylko niższe pieniądze kupować mieszkania tak daleko, z tak słabym dojazdem i przyglądają się dzielnicom nieco droższym, ale dużo lepiej skomunikowanym. Dlatego wprowadzamy do sprzedaży kolejne etapy naszych osiedli na Woli: trzeci - Verdis i drugi - Espresso, a także trzeci etap osiedla Sakura na Służewcu - tłumaczy Gutowski.

Sakura powstaje przy ul. Kłobuckiej, na tyłach służewieckiego toru wyścigów konnych. Poprzez rondo na skrzyżowaniu z ul. Bokserską łatwo można dojechać do biurowców Służewca Przemysłowego, w odległości kilkuminutowego spaceru są przystanki autobusowe. Wadą lokalizacji jest poprzemysłowe sąsiedztwo - tylko niektóre mieszkania Sakury mają widok na bezkresne zielone przestrzenie toru wyścigów. Lokatorom reszty pozostanie widok na wewnętrzny dziedziniec z placem zabaw oraz ogrodem o powierzchni 2,3 tys. m kw, obsadzonym pieczołowicie pielęgnowaną zielenią.

Najnowszy budynek Sakury będzie sześciopiętrowy, znajdzie się w nim 145 mieszkań o powierzchniach od 34 do 99 m kw. - Finalizujemy rozmowy z wykonawcą, planujemy, że budowę rozpoczniemy we wrześniu - mówi Andrzej Gutowski.

Tak jak poprzednie budynki osiedla, trzeci etap Sakury zaprojektowała pracownia CK Architekci. Ceny będą się zaczynać od 7,3 tys. zł za m kw. Będą niższe od tych, które deweloper dyktował, gdy rozpoczynał budowę osiedla jesienią 2010 r. (7,9-8,9 tys.), ale wyższe niż w budynku drugiego etapu (tam w promocjach można było trafić mieszkania w cenie poniżej 7 tys. zł za m kw). W pierwszych dwóch budynkach powstało około 230 mieszkań, w sprzedaży zostało ok. 50.

Razem z Sakurą do sprzedaży trafił także drugi etap osiedla Espresso przy ul. Jana Kazimierza na Woli. W bloku o wysokości od pięciu do dziewięciu pięter powstaną 142 mieszkania o metrażach od 33 do 78 m kw., przy czym te największe - czteropokojowe, i najmniejsze - kawalerki, to mniej niż dziesięć procent oferty. Reszta to najpopularniejsze mieszkania dwu- i trzypokojowe. Ich ceny zaczynają się od 6,4 tys. zł za m kw. Budowa ma się rozpocząć jesienią, budynek ma być gotowy jesienią 2015 r.

W drugiej połowie czerwca Ronson rozpocznie sprzedaż trzeciego etapu osiedla Verdis. W siedmiopiętrowym budynku przy ul. Sowińskiego znajdzie się 146 lokali o metrażach od 42 m kw. Ceny będą zaczynać się w okolicach 6,8 tys. zł za m kw.

Szukasz mieszkania od dewelopera na Woli? Zobacz oferty

We wrześniu zaś deweloper wprowadzi do oferty osiedle Moko, które powstanie przy ul. Magazynowej (równoległa do Wołoskiej), kilkaset metrów od Galerii Mokotów. W pierwszym etapie powstaną dwa siedmiopiętrowe domy ze 182 lokalami, a w drugim - kolejne dwa z 210 lokalami. Atutem osiedla, które będzie nosić nazwę Moko, ma być dopracowana architektura autorstwa renomowanej pracowni Jems oraz lokalizacja prawie w centrum biznesowego zagłębia, jakim jest Służewiec Przemysłowy, a także bliskość Galerii Mokotów, do której na zakupy można będzie wyskoczyć niemalże w kapciach. - Robiliśmy badania, z których wynika, że ta lokalizacja jest przez klientów postrzegana jako bardziej atrakcyjna niż okolice naszego osiedla Sakura. Ja osobiście nie do końca się z tym zgadzam, uważam, że ten rejon Kłobuckiej jest przyjemniejszy do mieszkania. No, ale skoro takie jest odczucie, to prawdopodobnie wystartujemy z cenami nieco wyższymi niż w Sakurze, zaczynającymi się od około ośmiu tysięcy złotych za metr kwadratowy - mówi Andrzej Gutowski. Również we wrześniu firma rozpocznie sprzedaż mieszkań w kameralnym apartamentowcu, który zbuduje u zbiegu Tamki i Kruczkowskiego na Powiślu. Będzie to projekt z wyższej półki - ceny mają wahać się między 11 a 15 tys. zł za m kw.

Chcesz kupić nowe mieszkanie w Wilanowie? Sprawdź ogłoszenia na Domiporta.pl

Więcej o: