Znany deweloper buduje Centrum Innowacyjnych Technologii Lotniczych i Kosmicznych

Za 35 mln złotych netto Skanska wykona budynek biurowo - naukowy dla Instytutu Lotnictwa. Budowa warszawskiego Centrum Innowacyjnych Technologii Lotniczych i Kosmicznych (CITLiK) będzie realizowana w dwóch etapach i zakończy się latem 2014 roku.
Skanska, która ostatnio na rynku mieszkaniowym buduje osiedle przy Ostrobramskiej w ramach nowej inwestycji zrealizuje budynek biurowo - naukowy CITLiK o wysokości prawie 18 m i powierzchni całkowitej ponad 10 tys. m kw. wraz z przyłączami i infrastrukturą towarzyszącą.

W rzucie budynek przypomina literę H, w której pomieszczenia reprezentacyjne zlokalizowane będą w części środkowej, oflankowanej z obu stron budynkami mieszczącymi pomieszczenia do pracy.

Obiekt powstanie przy alei Krakowskiej w dzielnicy Włochy, tuż przy najważniejszej trasie wylotowej prowadzącej z Warszawy w kierunku Krakowa, Katowic i Wrocławia. Inwestycja będzie realizowana w dwóch etapach.

Prace rozpoczniemy od budowy części zachodniej budynku oraz rozbiórki istniejących obiektów, kolejno przejdziemy do budowania poszczególnych skrzydeł obiektu. Do końca lipca 2013 roku wykonamy budynek czterokondygnacyjny o powierzchni 4052 m kw.

W II etapie powstanie środkowa i wschodnia część budynku. - Będzie to budynek czterokondygnacyjny, a jego powierzchnia wyniesie 6874,90 m kw. Ten etap zrealizujemy do końca czerwca 2014 roku - mówi Tomasz Mastej, Dyrektor Zespołu Projektów, Skanska.

Prace obejmą wykonanie instalacji wewnętrznych, przyłączy i mediów, wyposażenie pomieszczeń biurowych, budowę dojazdu i dróg wewnętrznych oraz zagospodarowanie terenu z budową ogrodzenia wraz z niezbędnymi pracami branżowymi, m.in. wodno-kanalizacyjnymi, energetycznymi i elektrycznymi.

Budynek Instytutu Lotnictwa pełnił będzie funkcje biurowe. Mieścić się tu będzie dyrekcja Instytutu oraz laboratoria (biura projektowe). Znajdą się tu także sale konferencyjne, wykładowe i audytorium. Uzupełnieniem tych funkcji będzie stołówka zlokalizowana na parterze i dostępna dla wszystkich pracowników Instytutu.

Więcej o: