Apartamenty na miejscu gazowni

Pięć luksusowych apartamentowców powstaje na terenie dawnej gazowni na Powiślu. Wewnętrzny ogród oświetlać będą latarnie gazowe. Gaz będzie też służył do ogrzewania i chłodzenia biurowca, który jest częścią tej inwestycji.
Inwestycja o nazwie "Na Powiślu" powstaje u zbiegu ulic Kruczkowskiego i Ludnej. Prace budowlane prowadzone przez Budimex zaczęły się w lutym, zaś w sierpniu zawisła wiecha na pierwszym z pięciu budynków mieszkalnych. Na początku października rozpoczęła się oficjalna sprzedaż mieszkań.

Będzie ich 139 o metrażach od 36 do 140 m kw. Każde będzie mieć balkon, zaś te na ostatnich piętrach - przestronne tarasy z widokiem na park. Mieszkania mają mieć ponadstandardową wysokość trzech metrów, zostaną zaopatrzone w duże drewniane okna.

Osiedle zostało zaprojektowane przez pracownię Kuryłowicz&Associates. To jeden z ostatnich projektów, przy którym pracował zmarły w ubiegłym roku założyciel pracowni Stefan Kuryłowicz. Architekci projektowali budynki tak, by budzić skojarzenia z art déco i warszawskim modernizmem. Hol wejściowy oraz recepcja zostały zaaranżowane z użyciem szlachetnych odmian kamienia i drewna oraz metalu.

Największym atutem inwestycji jest jej lokalizacja. Osiedle położone jest w sercu modnego Powiśla. Tuż obok, po drugiej stronie ul. Kruczkowskiego znajduje się piękny park Powiśle, a po przeciwnej stronie skrzyżowania Książęcej i Rozbrat zaczyna się park im. Śmigłego-Rydza. Kilkaset metrów dalej jest jeden z najpopularniejszych klubów urządzony w budynku dawnego dworca PKP Powiśle i teatr Ateneum.

Po kilkuminutowym spacerze jest się na placu Trzech Krzyży, po dwudziestominutowym marszu - przy Centrum Nauki Kopernik, Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego i powstającej stacji drugiej linii metra Powiśle.

W połączeniu z obiecanym standardem wykonania - system zarządzania budynkiem (BMS), centralny system klimatyzacji, własna stacja uzdatniania wody, monitoring, wideodomofony - kwalifikuje to inwestycję do grona najbardziej ekskluzywnych projektów mieszkaniowych w stolicy. Tak status wciąż ma sąsiednie osiedle Patria, które firma Dom Development zbudowała cztery lata temu.

Ceny też należą do najwyższych w Warszawie - zaczynają się od 13 tys. i dochodzą do 23 tys. zł za m kw. Pieniądze wpłacać należy na rachunek powierniczy w banku PKO Bank Polski. Pierwsza rata wynosi 15 proc. wartości mieszkania. Trzeba ją wpłacić w ciągu siedmiu dni po podpisaniu aktu notarialnego. Kolejne raty są uzależnione od zakończenia określonych etapów budowy.

Inwestorem osiedla jest spółka Powiśle Park. Została założona przez dwie firmy z grupy kapitałowej Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, które jest wieczystym użytkownikiem terenu u zbiegu Kruczkowskiego i Ludnej. Osiedle od strony Ludnej osłaniać będzie pięciopiętrowy biurowiec (wprowadzi się do niego m.in. Mazowiecka Spółka Gazownictwa, spółka PGNiG). Będzie on mieć układ zasilania oparty na tzw. trójgeneracji gazowej. Oznacza to, że w oparciu o gaz powstaje energia elektryczna, chłód do klimatyzacji, a także podgrzewana jest woda w kranach i kaloryferach. Ukłonem w stronę gazowego rodowodu nieruchomości będzie też osiem latarni gazowych oświetlających wewnętrzny ogród pomiędzy pięcioma apartamentowcami.

Inwestycja zostanie oddana do użytku wiosną 2014 r.

Sprawdź ceny apartamentów na Domiporta.pl

Sprawdź oferty sprzedaży loftów na Domiporta.pl

Sprawdź oferty wynajmu biur na Domiporta.pl

Więcej o: