Mało domów powstaje na Ursynowie

Michał Wojtczuk
26.09.2012 13:54
A A A
12 domów jednorodzinnych wybuduje firma deweloperska Skarbiec Mieszkaniowy na Ursynowie. To jedna z niewielu inwestycji mieszkaniowych w tej dzielnicy.
Inwestycja powstanie przy ul. Roentgena, w pobliżu ul. Płaskowickiej. - Jest to kolejny, ostatni już etap projektu, w ramach którego powstało w tej lokalizacji siedem domów jednorodzinnych oraz budynek wielorodzinny z 10 mieszkaniami - informuje Anna Lewandowska, menedżer ds. komunikacji i marketingu firmy Skarbiec Holding. Należy ona do grupy kapitałowej funduszu Skarbiec TFI SA, który poprzez spółkę Skarbiec Mieszkaniowy jest inwestorem osiedla.

Wszystkie domy i mieszkania z dwóch poprzednich etapów zostały sprzedane. Budowa nowego osiedla, zaprojektowanego przez pracownię Palladium Architekci - Błądek, Manikowski, ma się zacząć jeszcze we wrześniu i zakończyć w lipcu przyszłego roku. Inwestor wybrał już wykonawcę - firmę Unibep, która za swoje prace dostanie 6,7 mln zł.

- Domy jednorodzinne mają ok. 220 m kw. powierzchni. Każdy ma garaż z dwoma miejscami postojowymi. Ceny wahają się od 1,35 do 1,5 mln zł. Ta inwestycja jest jednym z niewielu nowych osiedli budowanych na Ursynowie. Dzielnica z racji metra, przemyślanego układu urbanistycznego oraz nieźle funkcjonującej infrastruktury społecznej należy do najbardziej lubianych przez ludzi szukających mieszkań. Ale z biegiem lat coraz trudniej znaleźć tu działki pod zabudowę.

Jedną z największych inwestycji jest osiedle Sakura przy ul. Kłobuckiej, nieopodal służewieckiego toru wyścigów konnych. Będzie się składać z czterech budynków, w których znajdzie się łącznie 450 mieszkań. Pierwszy budynek jest już oddany do użytku, drugi dziesięciopiętrowy budynek w ubiegłym tygodniu budowlańcy z firmy Hochtief zwieńczyli wiechą. W bloku znajdzie się 136 mieszkań o powierzchniach od 32 do 106 m kw. Np. mieszkania 3-pokojowe dostępne są już od 387 tys. zł. W sprzedaży są również mieszkania z zakończonego już I etapu inwestycji, w ramach którego powstał 10-piętrowy budynek z 99 mieszkaniami. Klienci mogą tu również skorzystać z programu "Zamieszkaj teraz, zapłać za rok", w ramach którego do nowego mieszkania można wprowadzić się już po wpłaceniu jednej piątej jego wartości, a pozostałość uregulować dopiero po roku.

- Dotychczas sprzedaliśmy już jedną czwartą lokali z Sakury II. Liczymy, że teraz, po zakończeniu prac konstrukcyjnych, kiedy budynek nabrał już kształtów, sprzedaż mieszkań jeszcze przyspieszy. Dodatkowym atutem, który dostali teraz klienci, jest możliwość wejścia do wybranych lokali i ocenienia funkcjonalności rozkładów pomieszczeń, jak i widoku z okien - mówi Andrzej Gutowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Ronson Development.

Największą planowaną inwestycją na Ursynowie jest osiedle, które chce budować firma Marvipol nieopodal Sakury. Ma powstać na dziesięciohektarowym terenie obecnej giełdy budowlanej przy ul. Kłobuckiej. Deweloper chce tu zmieścić 2,5-3 tys. mieszkań. Firma kończy rozmowy z władzami dzielnicy o wspólnym finansowaniu budowy ulic niezbędnych dla tego osiedla. Pierwsze domy mają trafić do sprzedaży na przełomie tego i przyszłego roku.

Sprawdź oferty sprzedaży mieszkań na warszawskim Ursynowie na Domiporta.pl

Sprawdź oferty sprzedaży domów na warszawskim Ursynowie na Domiporta.pl

Sprawdź oferty sprzedaży nieruchomości na rynku pierwotnym na Domiporta.pl

Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE