Biurowiec Norway House sprzedany

Kameralny biurowiec u zbiegu Koszykowej i Lwowskiej kupił fundusz IVG.
Biurowiec Norway House oferuje ok. 5,4 tys. m kw biur. Jest w pełni wynajęty. Głównym najemcą Norway House jest kancelaria Clifford Chance, która zajmuje ponad połowę oferowanej powierzchni. W gronie najemców znajdują się także: Nordea Bank, kancelaria Comanche Investments oraz firma telekomunikacyjna Aero 2.

Budynek powstał w 1998 r. Zaprojektowali go architekci z państwowego przedsiębiorstwa Autorskie Pracownie Architektury, którego spadkobiercą jest APA Grupa. Budynek idealnie wpasował się w otoczenie, trudno uwierzyć, że jeszcze w drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych w tym miejscu działał dziki parking.

IVG to niemiecki fundusz inwestycyjny, który kilka lat temu działał w Warszawie jako deweloper. Zbudował biurowiec Horizon Plaza na Służewcu, przymierzał się także do budowy biurowca Vector na Woli. Tej drugiej inwestycji mimo pozwolenia na budowę nie rozpoczął, bo zmienił profil działalności na czysto inwestycyjny. W ciągu ostatnich dwóch lat firma kupiła w Warszawie pięć budynków, z których najdroższym był luksusowy biurowiec Pałac Młodziejowskiego na Miodowej. IVG pod koniec 2011 r. zapłacił za niego sto milionów złotych. Ceny zapłaconej za Norway House IVG nie ujawnia. Zapowiada za to, że nie był to jej ostatni zakup w tym roku.

Sprawdź oferty sprzedaży mieszkań na Domiporta.pl

Sprawdź oferty sprzedaży domów na Domiporta.pl

A może działka? Sprawdź oferty sprzedaży na Domiporta.pl

Więcej o: