Udogodnienia w deweloperce

Klienci nie kryją zaskoczenia nowymi rozwiązaniami, które oferują deweloperzy. Kupując mieszkanie można zamieszkać na próbę lub otrzymać pakiet usług concierge
Warszawa Włochy. W sąsiedztwie ulic Gryczanej, Szczęsnej i Techników, kilkaset metrów od stacji PKP powstaje osiedle Tęczowe. Inwestor zapewnia, że mieszkania będą usytuowane w budynkach-kamienicach o willowej architekturze. - Ta inwestycja jest dedykowana w głównej mierze rodzinom z dziećmi. Dlatego na realizację tego projektu wybraliśmy cichą okolicę z dużą ilością zieleni. W najbliższym otoczeniu osiedla znajduje się m.in. przestronny park oraz staw Koziorożca - mówi przedstawiciel dewelopera. Dodatkowo, stołeczna firma przekazała za symboliczną kwotę część gruntów, na których wybudowano przychodnię medyczną. Już niedługo będą mogli z niej korzystać nie tylko mieszkańcy tej inwestycji, ale i pobliskich osiedli.

Zarezerwują stolik, zrobią zakupy

A to dopiero początek udogodnień, którymi deweloperzy zaskakują klientów. Pod koniec czerwca spółka Eco-Classic uruchomiła dla mieszkańców powstającego na Służewcu osiedla Hubertus, program usług concierge. Teraz za równowartość średnich, jednorazowych zakupów mieszkańcy osiedla, którzy skorzystają z oferty będą mieli zapewniony miesięczny dostęp do nielimitowanych usług zespołu asystentów. Inwestor zapewnia, że czerpie z wzorców krajów zachodnich, w których taki model podnoszenia standardu życia bardzo dobrze funkcjonuje w obiektach mieszkaniowych o podwyższonym standardzie. Dzięki temu Hubertus stał się pierwszym w Polsce dużym osiedlem mieszkaniowym z własnymi concierge'ami. Asystenci nie tylko dostarczą codzienne zakupy "pod drzwi", oddadzą nasze ubrania do pralni, odbiorą korespondencję, zamówią usługi specjalistyczne czy wyprowadzą psa. Spośród powyższych usług na szczególną uwagę zasługuje bardzo bogaty serwis samochodowy dostępny na parkingu podziemnym budynku. Można tam nie tylko umyć samochód lub dokonać wymiany żarówek, ale także zorganizować pełen serwis naprawczy, również w oparciu o usługę door-to-door (serwisant odbiera samochód mieszkańca zostawiając zastępczy bez potrzeby przekraczania progu mieszkania).

Pomieszkaj na próbę

Konkurencja nie zamierza jednak odpuścić i ma inne pomysły dla klientów. W pierwszych dniach lipca spółka LC Corp rozpoczęła akcję "Pomieszkaj na próbę". Klient może przyjść do biura sprzedaży i na kilka dni wypożyczyć mieszkanie na trzy dni. "W tym czasie masz możliwość pokazania go dzieciom, rodzicom, teściom, dziadkom, braciom, siostrom lub innym osobom, które chcesz poprosić o radę" - przekonuje inwestor na swojej stronie internetowej. Dzięki temu kupujący mogą sprawdzić jak nasłonecznione są poszczególne pomieszczenia o każdej porze dnia. Można też zaprosić do mieszkania architekta wnętrz i swoją ekipę budowlaną, by omówić zakres i czas trwania prac wykończeniowych.

Dom z cegły w jeden miesiąc

Kolejne nowości na rynku budowlanym mogą uczynić proces realizacji domu coraz przyjemniejszym. Tą nowością mogą stać się prefabrykaty ścian murowanych. Gotowe elementy ułatwią nie tylko organizację prac na placu budowy, ale także pozwolą skrócić czas realizacji budowy domu. Idea polegała na tym, aby nie przewozić materiałów na plac budowy tylko wykonać gotowe ściany w zakładzie produkcji, a następnie przetransportować je na plac budowy i tam zamontować. Dzięki wyeliminowaniu tzw. robót mokrych na budowie, harmonogram prac nie jest uzależniony też od zmiennych warunków atmosferycznych, łatwiej też o porządek na placu budowy. Osoby, które jeszcze wahają się czy dom z gotowych elementów to dobry pomysł mogą sięgnąć po dane liczbowe. Z przygotowanej kalkulacji wynika, że montaż ścian jednej kondygnacji budynku jednorodzinnego to jeden dzień, wielorodzinnego od trzech do pięciu dni. To oznacza budowę domu jednorodzinnego do tak zwanego stanu surowego zamkniętego w ciągu dwóch tygodni. Z gotowych elementów korzysta spółka J.W. Construction, która pod Ożarowem Mazowieckim buduje duże osiedle mieszkaniowe. We wrześniu gotowe elementy zamierza wykorzystać także spółka Unidevelopment, która planuje budowę osiedla w warszawskiej Białołęce.

Zobacz ogłoszenia z rynku pierwotnego:

Nowe mieszkania w Warszawie