Już za tydzień krajowe "Drzwi Otwarte PFRN" w biurach nieruchomości

Już za tydzień rusza XIX Kongres PFRN - największe spotkanie profesjonalistów i pasjonatów rynku nieruchomości. Kto i dlaczego inwestuje w nieruchomości? Jakie są perspektywy rozwoju w Polsce tzw. odwróconej hipoteki? Jak Fundusz Mieszkań na Wynajem zmieni rynek inwestycji? Na te i wiele innych pytań, podczas licznych wykładów i dyskusji panelowych, odpowiedzą uczestnicy XIX Kongresu Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości. Spotkanie odbędzie się 23 i 24 maja w Bydgoszczy.
"Kongres to doskonała okazja, by zmierzyć się z wyzwaniami stojącymi przed branżą nieruchomości. Tegoroczne spotkanie będzie miało kluczowe znaczenie dla pośredników w obrocie nieruchomościami i zarządców nieruchomości. Od początku roku obowiązuje deregulacja zawodów, w efekcie której każdy może zajmować się tą profesją - bez odpowiedniego wykształcenia, doświadczenia, kwalifikacji. Również 10. rocznica przystąpienia Polski do Unii skłania do podsumowań i prognoz dotyczących rynku, który obracając aktywami o wartości 2-3 krotności PKB ma niebagatelny wpływ na polską gospodarkę i życie Polaków" - mówi Leszek A. Hardek, Prezydent Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości.

Gospodarzem tegorocznego największego spotkania profesjonalistów i pasjonatów rynku nieruchomości jest Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami Pomorza i Kujaw. Kongres PFRN co roku gromadzi ok. 300 osób, reprezentantów: biur nieruchomości, zarządców nieruchomości, banków, pośredników finansowych oraz firm ubezpieczeniowych. W dyskusji uczestniczą wybitni specjaliści, autorytety naukowe oraz przedstawiciele kluczowych mediów branżowych. Wśród gości specjalnych XIX Kongresu znajdują się m.in. prof. Elżbieta Mączyńska, Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, prof. Jacek Łaszek, doradca kierujący zespołem ds. Rynku Nieruchomości w Narodowym Banku Polskim oraz Claudine Speltz, Prezydent Europejskiej Rady Nieruchomości (CEPI).

Podczas tegorocznego spotkania eksperci pochylą się m.in. nad aspektem Funduszu Mieszkań na Wynajem Banku Gospodarstwa Krajowego. Zaprezentują oczekiwania klientów wobec wtórnego rynku nieruchomości, a także jego aktualną sytuację, determinowaną m.in. deregulacją zawodu pośrednika w obrocie nieruchomościami i zarządcy nieruchomości. Zastanowią się również nad możliwością rozwoju na polskim rynku produktu odwróconej hipoteki.

Patronat honorowy nad XIX Kongresem PFRN objęli: Ministerstwo Gospodarki, Wojewoda Kujawsko-Pomorski Ewa Mes, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki, Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, Business Centre Club, Prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski oraz Polski Związek Firm Deweloperskich. Patronat merytoryczny sprawuje Polskie Towarzystwo Ekonomicznie. Medialnie wydarzenie wspierają "Rzeczpospolita" i "Nieruchomości CH Beck".

Szczegółowych informacji mediom udziela:

Teresa Suska

P.o. Dyrektora PFRN, tel. 512 368 422, email: tsuska@pfrn.pl

***Polska Federacja Rynku Nieruchomości (PFRN) z siedzibą w Warszawie www.pfrn.pl jest dobrowolnym związkiem samorządnych organizacji posiadających osobowość prawną. Została utworzona w styczniu 1995 roku przez sześć regionalnych stowarzyszeń pośredników w obrocie nieruchomościami. W chwili obecnej PFRN działa na rzecz i w interesie 23 regionalnych stowarzyszeń pośredników oraz zarządców nieruchomości, zrzeszających blisko 3500 osób. Od lutego 2010 roku PFRN jest członkiem Pracodawców Rzeczpospolitej Polskiej. Od 2004 roku jest pełnoprawnym członkiem Europejskiej Rady Nieruchomości - CEPI (Conseil Européen des Professions Immobilieres) z siedzibą w Brukseli. W grudniu 2013 roku uruchomiła Centralny Rejestr Pośredników i Zarządców Nieruchomości, w którym prezentowane są profile zawodowe osób posiadających licencję PFRN. Rejestr dostępny jest dla klientów pod adresem: www.rejestr.pfrn.plChcesz kupić dom? Odwiedź Domiporta.pl

Szukasz mieszkania? Sprawdź nasze ogłoszenia

Więcej o:
Komentarze (2)
Już za tydzień krajowe "Drzwi Otwarte PFRN" w biurach nieruchomości
Zaloguj się
  • Henryk Kowalski

    0

    Runek nieruchomości w Polsce wyhamował ponieważ mnóstwo młodych ludzi wyjechało za chlebem za granicę , dlatego obecnie w kraju nie ma potencjalnych klientów z prostego powodu , nie ma komu kupować i brać kredytów .Pracodawcy RP i inne organizacje pracują nad tym problemem , jak rozwiązać ten kryzys . www.pracodawcyrp.pl/

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX