Prawnik w abonamencie

Od niedawna w Polsce coraz bardziej popularne stają się abonamenty prawnicze, które w zachodniej Europie, a zwłaszcza w USA są już od dawna praktykowane.
Kancelarie oferujące usługi prawnicze w drodze abonamentu działające na zbliżonej zasadzie jak abonamenty medyczne, które jeszcze kilka lat temu w naszym kraju były mało popularne i nie wierzono w ich sukces, zaś dziś stały się niemal codziennością, a firmy prześcigają się w przygotowywaniu coraz to bardziej atrakcyjnych pakietów dla klientów.

Aktualnie w Polsce najlepiej sprzedaje się abonament przeznaczony dla osób prawnych, gdyż firmy coraz częściej starają się racjonalnie planować wydatki, a "wykupienie prawnika w abonamencie" jest znacznie korzystniejsze finansowo. Najczęściej w podstawowym abonamencie znajduje się przygotowanie przez prawnika pojedynczych umów, pism, spotkanie z klientem czy też telekonferencja, co dla przeciętnego przedsiębiorcy w miesiącu jest wystarczające i znacznie tańsze niż korzystanie z obsługi prawnej za wynagrodzeniem ustalonym w stawce godzinowej czy też w ryczałcie.

Pomoc prawna dla kupujących i sprzedających nieruchomości

Firmy w Polsce coraz częściej wykupują swoim pracownikom wraz z opieką medyczną "opiekę prawną" w ramach której pracownik może korzystać z usług profesjonalnego prawnika przy zakupie nieruchomości, postępowaniu wieczystoksięgowym, kwestiach dotyczących wspólnoty mieszkaniowej, spółdzielni czy też przy dochodzeniu odszkodowań komunikacyjnych.

Stopniowo do abonamentów prawniczych przekonują się również osoby fizyczne, które do tej pory z usług prawnika korzystały w drodze wyjątku i rzadko, żyjąc w przekonaniu o ogromnych kosztach obsługi prawnej. Dzięki abonamentom prawniczym już od kilkuset złotych miesięcznie przysłowiowy Jan Kowalski może skorzystać z usług prawnika m.in. przy zakupie/sprzedaży nieruchomości, porządkowaniu księgi wieczystej czy też w innych kwestiach prawnych.