Polbank nie nadąża z wypłatą kredytów

Wiele osób, które zaciągnęły kredyty hipoteczne w Polbanku, padło ofiarą zbyt atrakcyjnej oferty. Bank nie nadąża z obsługą kredytobiorców i ma problem z terminową wypłatą transz kredytów. To z kolei naraża niektórych klientów na kłopoty - podaje dziennik "Polska".
Według dziennika "Polska" część klientów Polbanku nie dostała w terminie kolejnych transz kredytu hipotecznego. Niektórzy kredytobiorcy mają problemy z deweloperami, którzy naliczają im odsetki karne za nieterminowe wpłaty rat. Są też klienci, którzy zmuszeni są wstrzymywać własne inwestycje.

Polbank zadeklarował w rozmowie z gazetą, że klienci nie ucierpią, bo bank zapłaci za opóźnienia powstałe z jego winy. Kredytobiorcy stracą jednak dużo nerwów i czasu na załatwianie reklamacji i dokumentów udowadniających winę Polbanku i poniesione straty. Bank będzie tego od nich wymagał, żeby zwrócić koszty.

Z informacji pracowników Polbanku, wynika, że bank nie nadąża z wypłatą pieniędzy, bo został zasypany lawiną wniosków kredytowych. Powodem jest trwająca właśnie promocja kredytów hipotecznych, które według analityków w porównaniu z ofertą konkurencji są udzielane na bardzo atrakcyjnych warunkach i przy liberalnie liczonej zdolności kredytowej.

Przedstawiciele Polbanku zapewniają, że opóźnienia w wypłacie kredytów wynikają tylko i wyłącznie z większego niż się spodziewano zainteresowania kredytami mieszkaniowymi i nie mają żadnego związku płynnością finansową. Bank zapewnia, że ma pieniądze, a problem postara się rozwiązać.

Cytowany przez "Polskę" Michał Macierzyński, analityk portalu Bankier.pl, uważa, że Polbank padł ofiarą własnego sukcesu.Komentarze (1)
Polbank nie nadąża z wypłatą kredytów
Zaloguj się
  • Gość: Erkin

    0

    I first had the opportunity to meet Joe Mazza seevral years ago when I was fortunate enough to be working in his school district on a district-wide family engagement project. When the project ended, I admit, I lost track of Joe. When I joined the Twitter world, I discovered Joe again. What was thrilling to me was to see that he was now a principal and had taken the basic tenants of family engagement and applied them to the new dimension of social media and technology. Joe was instrumental in helping me understand and navigate the social media world and I have learned a great deal as I watch Joe apply the research that I and others have done, in a manner that will continue to foster successful and healthy engagement with families. Joe is a pioneer, marrying today's technology with the importance of engaging families in the educational lives of their children. I am so excited about the work that Joe does, that I have included his journey in my newest book, due out this fall. I am proud to know Joe and that he represents the next generation of educational leaders who understand the importance of engaging every family in the quest to ensure that all children are successful.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX