Ranking kredytów hipotecznych - czerwiec 2013

Wybór kredytu hipotecznego wiążę się z analizą szerokiej gamy ofert licznych banków. Wiele z nich proponuje dodatkowo różnego typu promocje pozwalające obniżyć koszty finansowania zakupu mieszkania. Dla ułatwienia optymalnego wyboru sprawdziliśmy, które banki mają w tym miesiącu najkorzystniejsze propozycje.
Decydując się na kredyt hipoteczny, który jest wieloletnim zobowiązaniem wobec banku, warto dokładnie przeanalizować warunki, na jakich zostanie on zaciągnięty. Podjęcie decyzji powinno opierać się nie tylko na sprawdzeniu wysokości przewidywanej raty, ale także na uważnym przeliczeniu wszystkich kosztów.

Najlepiej do takiego porównania nadaje się rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO), czyli parametr uwzględniający oprócz oprocentowania także wszelkie inne, narzucane przez bank koszty, składające się na prawdziwą cenę kredytu.

Do porównania przyjęte zostały pewne założenia: kredyt w wysokości 300 tys. zł ma posłużyć sfinansowaniu nieruchomości o wartości 350 tys. zł. Całość zostanie rozłożona na równe raty, spłacane przez 30 lat.

Najlepsze kredyty hipoteczne

Najlepszą propozycję ma aktualnie PKO Bank Polski. Przygotowana przez ten bank oferta pakietowa "WŁASNY KĄT Hipoteczny" wyróżnia się RRSO wynoszącym 4,14 proc. i brakiem prowizji. Dzięki temu kwota raty to 1440,91 zł.

Kolejną pozycję zajmuje promocyjna oferta kredytu hipotecznego proponowana przez Credit Agricole. Kredytobiorca również w tym przypadku nie zostanie obciążony prowizją za przyznanie kredytu. Pod względem RRSO oferta jest już jednak nieco gorsza - 4,39 proc. Rata to natomiast 1484,61 zł miesięcznie.

Ostatnie miejsce "na podium" należy do Banku Zachodniego WBK. Jego kredyt hipoteczny z RRSO równym 4,44 proc. i prowizją 2,5 proc. pozwala na finansowanie nieruchomości płacąc co miesiąc ratę na poziomie 1456,56 zł.

Kolejny w rankingu uplasował się "WŁASNY KĄT Hipoteczny" PKO Banku Polskiego (oferta standardowa). Nakładana przez bank prowizja w wysokości 2,2 proc. podwyższyła RRSO do 4,53 proc. Tym samym rata również jest nieco wyższa w porównaniu do zwycięskiej oferty promocyjnej - wynosi 1472,31 zł.

Zestawienie zamykają dwie pozycje o takim samym RRSO - 4,56 proc. Jedna z nich to promocyjny kredyt NORDEA HABITAT z oferty Nordea Banku, z prowizją 3 proc. i ratą w kwocie 1458,31 zł. Druga to natomiast pakietowa oferta Deutsche Banku PCB, bez prowizji, z miesięczną ratą na poziomie 1511,16 zł.

#

Kredyty hipoteczne w 20 bankach - porównaj i wybierz najtańszy

Chcesz kupić mieszkanie? Odwiedź Domiporta.pl

Zainteresowany kupnem domu? Zobacz oferty w naszym serwisie

Więcej o: