Ranking kredytów hipotecznych styczeń 2013

Grudzień 2012 roku był ostatnim miesiącem, w którym Polacy mogli skorzystać z preferencyjnych kredytów hipotecznych w programie ?Rodzina na Swoim?. Wiadomo już, że w tym roku nie mamy co liczyć na dopłaty w ramach Mieszkania dla Młodych. Osobom szukającym sposobu na sfinansowanie zakupu nieruchomości pozostały standardowe kredyty hipoteczne. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła, który bank obecnie oferuje najkorzystniejsze produkty.
Z raportu Banku Gospodarstwa Krajowego wynika, że od 2007 roku prawie 182 tys. osób skorzystało z kredytów w "Rodzinie na Swoim". Niestety, od stycznia nie można się już starać się o dopłaty do mieszkań w ramach tego programu, a jego następca, "Mieszkanie dla Młodych", jeszcze nie wszedł w życie. A szkoda, bo zauważalna stagnacja na rynku nieruchomości sprawiła, że ceny transakcyjne znacząco poszły w dół.

Co może zrobić osoba, która chce skorzystać ze spadku cen i kupić własne M? Starać się w banku o standardowy kredyt hipoteczny. Obniżki stóp procentowych sprawiły, że oprocentowanie takich zobowiązań idzie w dół i można znaleźć naprawdę korzystne oferty. Analitycy porównywarki finansowej Comperia.pl sprawdzili, który bank w styczniu oferuje najlepszy kredyt hipoteczny w złotówkach. Szukaliśmy pożyczki na 300 tys. zł, która pozwoli sfinansować zakup nieruchomości wartej 350 tys. zł. Zobowiązanie będzie spłacane przez 30 lat w ratach równych.

Najlepszą ofertę kredytu hipotecznego przy przyjętych założeniach ma Deutsche Bank PBC. Oprocentowanie rzeczywiste Kredytu z prowizją 0%- oferta pakietowa wynosi 5,37 proc. Osoba, która zdecyduje się na ten produkt, co miesiąc będzie płaciła niewiele ponad 1650 zł. W ramach oferty " Prowizja 0%" podwyższono standardową marżę kredytu o 0,2 pkt. procentowego. Jeśli kredytobiorca zdecyduje się na dodatkowe, nieobowiązkowe ubezpieczenie na życie lub od utraty pracy, marża zostanie podniesiona o 0,1 pkt. proc. Jeżeli natomiast przystąpi do produktu ubezpieczeniowego DB Inwestuj w Przyszłość i będzie regularnie opłacał składki, marża kredytu hipotecznego może zostać obniżona o 0,5 pkt. proc. Wysokość marży, po uwzględnieniu wszystkich dostępnych obniżek, nie może być mniejsza niż 1,25 proc. Oferta dostępna dla osób korzystających z konta db Life pod warunkiem utrzymywania na nim stałych wpływów oraz z karty kredytowej Deutsche Banku.

#

Kredyty hipoteczne w 20 bankach - porównaj i wybierz najtańszy

Sprawdź ceny mieszkań na Domiporta.pl

Więcej o:
Komentarze (1)
Ranking kredytów hipotecznych styczeń 2013
Zaloguj się
  • Gość: Dorota

    0

    Co do PKO BP, to teraz akurat są dni otwarte kredytów hipotecznych i można uzyskać na prawdę preferencyjne warunki ale trzeba się spieszyć, bo do 15 bm., trzeba się wpisać!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX