Nowinka deweloperska - mieszkania z dwoma wejściami

Deweloper osiedla, które powstanie u zbiegu Przasnyskiej i Krasińskiego, wprowadza nowinkę na warszawskim rynku - mieszkania dwupokoleniowe.
Osiedle o nazwie Apartamenty Krasińskiego zaprojektowała pracownia architektoniczna DIP Biuro Projektów. To dwa budynki o prostych kształtach, wyglądające, jakby były zbudowane z ogromnych klocków, o kontrastowych elewacjach w jasnym i ciemnym kolorze. Oba sześciopiętrowe budynki będą zwieńczone dziewięciopiętrowymi więzami. Znajdą się w nich 303 mieszkania o metrażach od 28 do 125 m kw. Ponad połowa mieszkań to najpopularniejsze w Warszawie lokale dwupokojowe, reszta to kawalerki oraz mieszkania trzy- i czteropokojowe. Ciekawą propozycją w ofercie są tzw. mieszkania wielopokoleniowe z dwom wejściami, tak by mogła w nich zamieszkać komfortowo dwupokoleniowa rodzina. W części lokali zaprojektowano funkcjonalne garderoby, spiżarnie i praktyczne schowki balkonowe, a w przypadku większych apartamentów przy głównej sypialni będzie się znajdowała dodatkowa łazienka. Poczucie przestrzeni zapewnią wysokie stropy, dzięki którym wysokość mieszkań sięga 270 cm, a na piętrach od 7. do 9. - aż 290 cm. Mieszkania na tych najwyższych kondygnacjach będą wyposażone w klimatyzację.

Wejście do budynków będzie prowadziło przez reprezentacyjne lobby z recepcją. Podziemną część kompleksu zajmą dwukondygnacyjny garaż i dodatkowe pomieszczenia gospodarcze. Pomiędzy budynkami zaprojektowane zostały zielone dziedzińce oraz plac zabaw dla dzieci.

- Nasza strategia polega na budowaniu mieszkań w najlepszych lokalizacjach w Warszawie - mówi Reuven Havar, dyrektor generalny Grupy Atlas. - Apartamenty przy Krasińskiego mają wszystkie cechy inwestycji, których dzisiaj poszukują klienci, tj. ciekawą lokalizację, nowoczesną architekturę, wysoką jakość wykończenia, a to wszystko za rozsądną cenę - dodaje. Ceny większości mieszkań zawierają się w przedziale 7-9 tys. zł za m kw. W projekcie jest też kilka mieszkań o podwyższonym standardzie w cenie 10-11 tys. zł za m kw. Reuven Havar podkreśla, że budynki zostaną wkomponowane pomiędzy znajdujące się na działce drzewa i zieleń. Ponadto osiedle będzie bezpośrednio przylegało do działki miejskiej z licznymi drzewami oraz krzewami. Z drugiej strony mniej niż kilometr będzie dzielić osiedle od centrum handlowego Arkadia.

- Zielone otoczenie oraz dobra komunikacja z centrum miasta to niewątpliwe atuty naszej inwestycji. Jestem przekonany, że apartamentami przy Krasińskiego zainteresują się ci klienci, którzy z jednej strony prowadzą aktywny, miejski tryb życia, a z drugiej szukają mieszkania w spokojnej, zielonej okolicy i cenią wyjątkowy klimat Żoliborza - powiedział Michał Witkowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Atlas Estates.

Budynki przy Krasińskiego będą miały duże, drewniane okna, co zapewni mieszkaniom odpowiednie naświetlenie. Do tego dochodzą przestronne balkony, tarasy, loggie i ogródki wliczone w cenę metra kwadratowego. Osobno trzeba za to zapłacić za miejsce na podziemnym parkingu - 35 tys. zł.

Atlas Estates rozpoczął już sprzedaż mieszkań, choć przyznaje, że nie sfinalizował jeszcze rozmów z bankami o finansowaniu inwestycji. Zapewnia, że stanie się to wkrótce, a zaraz potem zostanie wybrany generalny wykonawca. Deweloper spodziewa się, że budowę rozpocznie w sierpniu, a pierwsi mieszkańcy wprowadzą się do apartamentów przy Krasińskiego w drugiej połowie 2013 r.