70 mln zł za biurowiec obok Sejmu

Za ponad 70 mln zł fundusz IVG Institutional Funds zakupił od funduszu nieruchomościowego ARKA BZ WBK biurowiec przy Al. Ujazdowskich, na tyłach hotelu Ambasador
Biurowiec ma osiem kondygnacji naziemnych i dwie podziemne. Zaprojektował go Stanisław Fiszer, współprojektant gmachu Centrum Giełdowego przy ul. Książęcej. Biurowiec ma przeszkloną fasadę z otwieranymi oknami sięgającymi od podłogi do sufitu (pomieszczenia mają wysokość 2,86 m). Najwyższe trzy piętra mają dostęp do tarasu, z którego rozpościera się widok na gmach Sejmu i pomnik AK.

Biurowiec oferuje ok. 4 tys. m kw. powierzchni biurowej oraz 39 miejsc parkingowych. Obecnie w całości wynajmowany jest przez kancelarię prawniczą Wardyński i Wspólnicy. Budynek powstał w 2003 r., jego inwestorem była francuska spółka Green Park Properties. Dwa lata później przejął go fundusz nieruchomościowy ARKA BZ WBK, płacąc za biurowiec prawie 52 mln zł.

- Nasi inwestorzy coraz przychylniej patrzą na rynek biurowy w Polsce, doceniając jakość oferowanych przez nas produktów inwestycyjnych. Budynek przy Alejach Ujazdowskich jest doskonałym tego przykładem - elegancka architektura, prestiżowa lokalizacja przy Sejmie i w sąsiedztwie wielu ambasad, pierwszej klasy najemca. Jest to pierwszy budynek zakupiony przez IVG do nowo utworzonego funduszu nieruchomościowego - IVG Warschau Fonds, którego docelowy portfel powinien osiągnąć wartość około 250-300 mln euro - mówi Maciej Zajdel, prezes IVG Poland.

Kupno budynku przy Alejach Ujazdowskich to kolejna inwestycja IVG w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Firma kupiła już biurowce BTC Office Center przy stacji metra Wierzbno oraz Victoria Building na Woli.

Czy wiesz jak wyglądają najpiękniejsze LOFTY? >>
Kliknij, by obejrzeć galerię