Biuro po drodze

Czy zakorkowane ulice i brak miejsc do parkowania mogą wpłynąć na tendencje na rynku nieruchomości? Według ekspertów w stolicy kształtuje się trend wynajmu powierzchni biurowych zlokalizowanych wokół tras wylotowych stolicy.
Dla osób mieszkających w Śródmieściu i okolicach dojazd przebiega wtedy w kierunku przeciwnym do pasa zakorkowanego. Tak samo dzieje się podczas drugiego popołudniowego szczytu, kiedy to wszyscy wyjeżdżają z centrum, a my w jego kierunku podążamy.

Jednym z przykładów nowej inwestycji na obrzeżach jest biurowiec Onyx przy ulicy Tanecznej 30. To równoległa ulica do Puławskiej zlokalizowana na obrzeżach Ursynowa, w drodze na Piaseczno.

Biurowiec ze względu na lokalizację plasuje się na wysokim poziomie rentowności. Dla najemcy jest to z kolei niższy koszt najmu i eksploatacji. Im dalej od centrum, tym więcej miejsc do parkowania można zaoferować użytkownikom - w tym przypadku 48 w garażu i podobnie przy budynku. Jak na 3150 m kw. powierzchni jest to dobry współczynnik. Biurowiec jest atrakcyjny również ze względu na bliskość parkingu Park & Ride przy stacji metra Wilanowska.