Firma sprzątająca potrzebna od zaraz!

- Jesteś zabiegany, nie masz na nic czasu....a święta niedługo. Oferuję umycie okien, posprzątania mieszkania - takie ogłoszenia przed świętami kwitną w Internecie jak kwiatki na wiosnę. Swoją pomoc najczęściej oferują osoby, które chcą dorobić. Profesjonalne firmy sprzątające też mają pełne ręce roboty
Co nie znaczy, że jest już za późno. - Choć terminarz w tych dniach jest napięty, staramy się obsłużyć możliwie jak największą ilość klientów, nie schodząc przy tym z jakości świadczonych usług. Do zamówienia usługi niezbędne jest jednak minimum dwudniowe wyprzedzenie - przekonuje Beata Chorąży z warszawskiej firmy sprzątającej Chomi. - Dzięki temu, że powiększyliśmy szeregi naszych pracowników, można jeszcze liczyć na wolne terminy. Ale sugerowałabym się pospieszyć. Żeby zarezerwować dogodny dla siebie termin warto pamiętać, żeby nie odkładać telefonu do nas na ostatni moment - radzi Agata Bonderek, właścicielka firmy sprzątającej "Do porządku". W swojej ofercie ma jednorazowe lub regularne sprzątanie mieszkania czy domu, mycie okien, a nawet prasowanie.

Ekipa nie tylko do zadań specjalnych

Gorący okres w branży sprzątającej to nie tylko efekt świąt, ale także wiosennych porządków. - Przy okazji takich dużych porządków, klienci pozbywają się zbędnych przedmiotów. Witają nas górą rzeczy do wyrzucenia, nie rzadko są to przedmioty dużych gabarytów - dodaje Agata Bonderek. W pakiet gruntownego sprzątania wchodzi mycie okien oraz czyszczenie dywanów, tapicerki i wykładzin. - Klienci często w tym czasie korzystają z usług dodatkowych, których wykonanie wymaga użycia specjalistycznych urządzeń czyszczących - dodaje Beata Chorąży. Ale nie tylko od święta potrzebujemy rąk do pracy. - Jeżeli chodzi o zainteresowanie regularnym sprzątaniem jest ono duże, a nawet bardzo duże. Warszawiacy coraz częściej pozwalają sobie na taki "luksus". Głównie są to ludzie młodzi nasi regularni klienci to w 99 proc. w wieku ok. 30 lat, które wolą swój wolny czas poświęcać rodzinnie czy z przyjaciołom, niż spędzać go na wypełnianiu domowych obowiązków - dodaje Agata.

Idealna pani domu z poczty pantoflowej

Jak więc wybrać najlepszych? Na co uważać i ile właściwie taka wygoda nas kosztuje? Poleganie na osobach "z polecenia" to najlepszy sposób, żeby być zadowolonym z efektów i spokojnym o swoje mieszkanie. - W domowych porządkach pomaga mi przemiła pani emerytka. Zdecydowałam się na nią, bo wcześniej pracowała u moich znajomych. Przekonałam się, że swoją pracę wykonuje dobrze, a przy tym nie boję się o to, co zostawiam w domu - opowiada Kinga, mieszka w domu jednorodzinnym pod Krakowem. W przypadku zatrudnienia firmy sprzątającej dobrze upewnić się, czy ktoś jest odpowiedzialny za jakość wykonywanych usług i czy będą przeprowadzane kontrole jakości wykonania. A co jeśli decydujemy się na kogoś z ogłoszenia? - Ważne, aby spotkać się z kandydatem osobiście, nie umawiać się jedynie przez telefon. Należy sprawdzić referencje, doświadczenie, porozmawiać. Nie powinno się za pierwszym razem dawać kluczy od domu, najpierw trzeba tę osobę poznać - radzi Aleksandra Knopik, ekspert agencji pracy Job Impulse.

Jaka powinna być pomoc domowa? - Dokładna, sumienna i wzbudzająca zaufanie. Oprócz sprawności fizycznej, przydatna jest także chęć uczenia się . - Sprzątanie nie polega tylko na "machaniu szmatką", trzeba przyswoić obsługę różnego rodzaju maszyn, zapoznać się z gamą produktów czyszczących, aby uniknąć zniszczenia czyszczonych powierzchni - mówi Monika Szabanowska-Zając z Clean Service. - W przypadku gosposi należy wprost poinformować, na czym tak na prawdę nam zależy i od razu zgłaszać wszelkie niedociągnięcia bądź uwagi. Pamiętajmy, każdy ma swoje przyzwyczajania i podczas pierwszej wykonywanej usługi , nie jest się w stanie przyswoić wszystkiego. Dlatego najważniejsze to szczerze i otwarcie przedstawić swoje wymagania i oczekiwania względem osoby sprzątającej - dodaje Monika. Cennik

Jedni liczą za godzinę, inni od powierzchni, a jeszcze inni mają ceny uśrednione dla danych usług:

> sprzątanie u osób prywatnych to 10-15 zł za godzinę albo ok. 1 zł za m kw.

> sprzątanie średniej wielkości mieszkania od 120 do 200 zł

> okna przy małych powierzchniach liczone są na sztuki w zależności od wielkości okna od 20,00zł do 45,00zł netto za szt., w przypadku dużych powierzchni powyżej 100m2 od 3,70 zł netto za m2.

> czyszczenie tapicerki od 18,00zl za krzesło do 300,00zł za kanapę 3-4osobową.

> pranie wykładzin w zależności od wybranej metody powyżej 50m2 od 5,50 do 7,00zł netto/m2.

> czyszczenie dywanów 2x3m2 ok. 100,00zł netto za szt., koszty rosną w zależności od wielkości dywanu

Czytaj również:

Na tropie wielkanocnego jaja, czyli święta w mieście

Kwestia grilla (na balkownie)

Z alergią pod jednym dachem

Komentarze (7)
Firma sprzątająca potrzebna od zaraz!
Zaloguj się
 • sylka93

  0

  Ja jestem z Łodzi i tutaj rządzi www.damart-sprzatanie.pl :)

 • pomocnygosc

  0

  W Poznaniu szczerze polecam POZAMIATANE.INFO, uczciwa i sumienna firma, która dba o porządek i komfort klienta. Bardzo kulturalni ludzie. Polecam

 • kondzio-2005

  0

  W naszym warszawskim biurze porządek od jakiegoś czasu utrzymuje firma eclear www.eclear.pl
  Miła obsługa, a panie sprzątają sumiennie.

 • jeacek230

  0

  Szukasz firmy sprzątającej ? Martwisz się, że to dużo kosztuje ? Poznaj naszą firmę ! BEWER jedna z największych i najlepszych firm sprzątających w Polsce ! Tylko u nas profesjonalna obsługa i najwyższej jakości sprzęt w niskich cenach ! Zobacz naszą ofertę już dziś ! bewer.pl/

 • lukass-69

  0

  W temacie sprzątania dużych powierzchni, biur, szpitali, firm, szkół, banków, itd. polecam firmę tcs-online.pl/. Ich ceny są bardzo rozsądne, a kadra fachowa i rzetelna. Faktycznie można na nich polegać.

 • mrfrizz

  0

  Chcę polecić firmę Top Cleaning Service www.top-cleaning.eu, miałem ostatnio nóż na gardle i szybki termin do zrealizowania nikt nie chciał przyjąć tego zlecenia, a oni posprzątali biuro 3 poziomy prawie 800m2 i koszty były racjonalne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX