Rusza budowa osiedla w Rembertowie

To kolejna inwestycja firmy Dolcan z cyklu tzw. mieszkań bezczynszowych.
Osiedle o nazwie Rudy Rydz powstanie w Rembertowie, w pobliżu skrzyżowania ul. Kadrowej i Szafarzy, nieopodal parku na terenie Akademii Obrony Narodowej. Pierwszy etap osiedla będzie składać się z 36 par domów. W każdym znajdą się po dwa mieszkania. Domy dzielone są w poziomie, a nie w pionie, to znaczy mieszkania zajmują albo parter, albo piętro. Do obu mieszkań przypisane są ogródki, górny lokal ma ponadto poddasze. W obu lokalach można podłączyć kominek. Mieszkania mają metraże od zaledwie 50 do 90 m kw.

Klienci Dolcanu nie płacą czynszu. Każdy właściciel ma oddzielne wejście, schody lub wyjście na ogródek, dzięki czemu w budynku nie ma części wspólnych. Odpadają koszta za ich sprzątanie czy oświetlenie - właściciel je oświetla tylko wtedy, kiedy potrzebuje. Mieszkańcy będą płacić jedynie koszta faktycznie zużytych mediów, jak prąd, gaz czy woda (osiedle nie będzie podłączone do miejskiego wodociągu, każdy dom będzie miał własną studnię, z której wodę będzie pompować elektryczna pompa).

Mieszkania kosztują 5,5 tys. zł za m kw., za poddasze trzeba dodatkowo zapłacić 1 tys. zł za m kw. W cenę wliczone jest jedno miejsce parkingowe przed budynkiem lub przy wjeździe na przypisaną do niego działkę. Osiedle zostanie oddane do użytku w pierwszym kwartale 2012 r.

Czytaj również:

Dolcan zbuduje mieszkania bezczynszowe

Mieszkania bezczynszowe ale z opłatami

Osiedla mikrobloków