Osiedle zamiast bazy ciężarówek

Na Woli powstanie zespół dwóch budynków mieszczących prawie pół tysiąca mieszkań. Inwestor zacznie je sprzedawać w przyszłym tygodniu.
Inwestycja o nazwie InCity zostanie zbudowana na działce o powierzchni 1,2 hektara u zbiegu Siedmiogrodzkiej i Karolkowej. Inwestorem jest spółka OKAM Capital, która zaangażowana była w spółki budujące inwestycje mieszkaniowe Arlet House przy Grójeckiej, Wiślane Ogrody przy Gwiaździstej i apartamentowiec M2 w pobliżu Dworca Gdańskiego. Grunt kupiła od Pekaesu, który w czasach hossy nieruchomościowej sam chciał w tym miejscu budować osiedle. Firma zdecydowała jednak, że nie będzie rozszerzać profilu działalności na deweloperski i rozpoczęte projekty sprzedała, poprzestając na działalności logistycznej. Na początku marca Okam sfinalizował przejęcie działki. Zapłacił za nią 51 mln zł.

Grunt deweloper przejął wraz z projektem osiedla opracowanym przez pracownię architektoniczną Grupa 5 i pozwoleniem na budowę. Będzie to zespół ustawionych równolegle dwóch siedmiopiętrowych budynków. Pierwszy z nich, ulokowany w narożniku ulic Siedmiogrodzkiej i Karolkowej, będzie zwieńczony 16-piętrową dominantą o wysokości 55 metrów, w której znajdą się apartamenty z widokiem na panoramę Warszawy. Deweloper zapewnia, że InCity powstanie przy użyciu wysokiej jakości materiałów budowlanych. Do wykończenia wykorzystane będą: cegła, białe szkło, drewno i naturalny kamień. Na parterze znajdą się lokale biurowo-handlowe, a pod budynkiem dwupoziomowy parking na 496 miejsc. Dla komfortu mieszkańców inwestor zbuduje również drogę wewnętrzną, ułatwiającą komunikację między ulicami Siedmiogrodzką i Giełdową.

Osiedle powstanie w czterech etapach. W pierwszej fazie, której budowa rozpocznie się w czerwcu, a sprzedaż mieszkań - 16 kwietnia, powstanie siedmiopiętrowy budynek przy Siedmiogrodzkiej (na wizualizacji po lewej stronie, za drzewami). Znajdą się w nim 164 lokale o metrażach o 33 do 101 m kw. W projekcie przeważają mieszkania 2- i 3-pokojowe o powierzchni 65 m kw. Mieszkania o metrażu powyżej 85 m kw. stanowią 5 proc. inwestycji. Ponieważ przetarg na generalnego wykonawcę dobiega dopiero końca, nie zostały jeszcze precyzyjnie określone ceny mieszkań. Inwestor informuje tylko, że średnia cena brutto będzie wynosić ponad 10 tys. zł za m kw.

- Budynek będzie funkcjonalny i elegancki - mówi Arie Koren, CEO OKAM Capital. - Zależało nam szczególnie na tym, żeby zapewnić mieszkańcom komfortowe warunki i nowoczesny design. Projekt Grupy 5 w całości spełnia nasze oczekiwania. Jestem przekonany, że spodoba się również kupującym.

- Nieruchomość zlokalizowana jest w szybko rozwijającej się części Woli, w bezpośrednim sąsiedztwie Centralnego Obszaru Biznesu. Konsekwentnie realizowana zabudowa otaczających działek powoduje, że w najbliższej przyszłości w sąsiedztwie nieruchomości powstanie zwarta dzielnica biznesowa. Kwartał ulic Karolkowej i Siedmiogrodzkiej zdominowany będzie z kolei przez zabudowę mieszkaniową - dodaje Mikołaj Martynuska z firmy CBRE, która pośredniczyła w transakcji sprzedaży działki przez Pekaes.

Będzie to kolejna inwestycja mieszkaniowa w tym rejonie. Tuż obok przy ul. Giełdowej osiedle kilku bloków o nazwie Capital Apartaments zbudowała firma Atlas Estates. W drugim półroczu chce zacząć budowę trzeciej i ostatniej fazy osiedla. Będą to dwa sześcio- i siedmiopiętrowe budynku, w których znajdzie się 260 mieszkań.